12:35 / 15.02.2016

Kaszubia lepsza od Concordii (+ fotorelacja z meczu)

Siódme spotkanie kontrolne przed zbliżającą się inauguracją rundy rewanżowej III ligi rozegrali w miniony weekend zawodnicy elbląskiego klubu Concordia. Na obiekcie przy ulicy Skrzydlatej w Elblągu zjawili się reprezentanci województwa pomorskiego z grupy pomorsko-zachodniopomorskiej, zajmujący w tabeli 12 pozycję, czyli Kaszubia Kościerzyna. Przyjezdni wygrali skromnie strzelając jedynego gola meczu w pierwszej połowie. Był to już 3 przegrany przez podopiecznych Łukasza Nadolnego sparing.

Przed sobotnim (13 lutego) meczem pomarańczowo-czarni mogli się pochwalić bardzo przyzwoitymi statystykami: 4 wygrane i 2 porażki. Najpierw elblążanie pokonali grudziądzką Olimpię, a później przyszły kolejne zwycięstwa z Pomezanią, Powiślem oraz Dębem Kadyny. Dwukrotnie musieli jednak uznać wyższość piłkarzy Drwęcy oraz Bałtyku.

Naprzeciw siebie stanęły drużyny z podobnymi umiejętnościami, dlatego żadna nie miała zdecydowanej przewagi. W strefie środkowej trwała przez większość czasu twarda walka. W zasadzie pierwsza groźna akcja gości zakończyła się zdobyciem bramki. Na dogodną pozycję został wypuszczony prostopadłym podaniem za plecy obrońców pomocnik kościerzynian – niespełna 20-letni Kacper Kreft – i płaskim strzałem pokonał Sominkę. Szansę na wyrównanie tuż przed zmianą stron miał Styś, ale piłka odbiła się od słupka. W drugiej części gospodarze mieli swoje okazje do wyrównania, ale brakowało wykończenia kolejnych ataków i rezultat z pierwszej połowy nie uległ zmianie. Concordia przegrała 7 mecz sparingowy 0:1.

Concordia Elbląg – Kaszubia Kościerzyna  0:1  [0:1]  (21' Kreft)

Concordia: Sominka, Niburski, Powszuk, Tomczuk, Miecznik, Lewandowski, Załucki, Kiełtyka, Styś, Essomba, Strach oraz po zmianach: Stupak, Pelc (Mariusz), Pelc (Paweł), Weber.

Trener: Łukasz Nadolny.

Następne sparingi odbędą się w środę (Gryf Tczew, wyjazd) oraz w sobotę (GKS Przodkowo, wyjazd).

Zapraszamy do naszej fotorelacji ze spotkania z Kaszubią.