› dzieci i rodzina
13:43 / 20.06.2013

Każdy jest inny, ale wszyscy są równi. Festyn integracyjny w SOSW nr 1. Zobacz galerię zdjęć

Każdy jest inny, ale wszyscy są równi. Festyn integracyjny w SOSW nr 1. Zobacz galerię zdjęć

fot. Bartłomiej Ryś/elblag.net

Tolerancja, integracja, szacunek. Dziś elblążanie udowodnili, że to nie tylko puste słowa. Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1, przyjęli swoich gości niezwykle ciepło i serdecznie.

Około 700 dzieciaków opanowało dzisiaj boisko ośrodka. Do zabawy zachęcało nie tylko słońce. Niezwykle sympatyczną atmosferę zapewniały między innymi stoiska konkursowe, dmuchana zjeżdżalnia, kąciki artystyczne, w których młodzież mogła wykazać się talentem plastycznym. Z uśmiechem na twarzy swój służbowy wóz prezentowali elbląscy strażacy, natomiast Żandarmeria Wojskowa przygotowała symulator zderzenia przy prędkości ruszającego samochodu. Największą radość sprawiły dzieciom chłodny prysznic wprost z ze zbiornika wozu strażackiego, oraz bieg z przeszkodami, w którym można było zmierzyć się ze swoją aktywnością fizyczną.

- Mottem przewodnim naszego spotkania jest uśmiech, który ma zaistnieć na twarzach wszystkich naszych podopiecznych, oraz zaproszonych przez nas gości – mówiła Edyta Pardo, rzecznik prasowy i koordynator festynu. - Mamy moc atrakcji i wrażeń, ponieważ ten dzień jest ukoronowaniem i zwieńczeniem całorocznych starań naszych uczniów. W przeddzień wakacji, ten festyn nabiera szczególnej mocy. Mamy nadzieję, że udaje nam się zrealizować szlachetną ideę mądrze rozumianej integracji – tłumaczyła.

Przybyli goście mogli liczyć na smaczny poczęstunek, w tym między innymi swojskie przysmaki domowej produkcji. Całość imprezy uświetnił występ zespołu muzycznego Boys Dual Voice, a także pokazy taneczne młodych artystów.

To już czwarta edycja imprezy „Zobacz uśmiech”, organizowanej przez SOSW nr 1, oraz zaprzyjaźnione instytucje. Organizatorzy zapowiadają, że w kolejne edycje również będą obfitowały w rodzinną atmosferę i liczne atrakcje.

7
0
oceń tekst 7 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 57