› polityka
20:01 / 23.01.2013

Kazimierz Falkiewicz: Rozliczymy Prezydenta w referendum

Kazimierz Falkiewicz: Rozliczymy Prezydenta w referendum

fot. elblag.net

Na początku byli lekceważeni. Mało kto wierzył, że dwudziestoparoosobowa grupa będzie w stanie zebrać wymaganą liczbę podpisów pod wnioskiem o referendum ws. odwołania władz Elbląga. Jednak od końca listopada ubiegłego roku wszystko obróciło się o 180 stopni, bowiem Grupa Referendalna zebrała już ponad 10 tysięcy podpisów niezbędnych do zarejestrowania referendum. Reporterzy elblag.net spotkali się z pełnomocnikiem "Wolnego Elbląga" - Kazimierzem Falkiewiczem, aby porozmawiać o tej inicjatywie.

- Wolny Elbląg powstał z powodu niezadowolenia mieszkańców, którzy przez dłuższy okres czasu dawali znaki, że w mieście źle się dzieje - rozpoczął Falkiewicz - W skład naszej grupy wchodzi 21 osób.

Oficjalne zawiadomienie prezydenta Elbląga o rozpoczęciu zbierania podpisów nastąpiło 27 listopada ubiegłego roku. Przez te dwa miesiące udało zebrać się sporo ponad 10 tysięcy podpisów.

- Osoby wchodzące w skład Grupy Referendalnej nie obawiają się stosowania szykan, czy utraty pracy - stwierdził pełnomocnik Wolnego Elbląga - Zauważyliśmy, że mieszkańcy boją się podpisywać listę.

Kazimierz Falkiewicz mówiąc o motywach powstania ruchu stwierdził, że nie było jednego, przełomowego momentu, który zaważył o takiej decyzji: - Negatywne działania się kumulowały – przyznał – Prezydent chwalił się swoimi osiągnięciami, a tak naprawdę to nie mówił żadnych konkretów. To były PR-owskie działania. 

- Samouwielbienie się władzy, arogancja, bo ona chyba na każdym kroku występuje, nie można obiecywać wszystkiego i wszystkim, tylko po to, aby zyskać poparcie – mówi Falkiewicz. – My go (prezydenta – przyp. red.) z tego rozliczymy – podsumował.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu wideo z Kazimierzem Falkiewiczem - pełnomocnikiem Grupy Referendalnej.Opracował Konrad Kosacz i Bartosz Ponichtera.

18
3
oceń tekst 21 głosów 86%

Powiązane artykuły

Czy mieszkańcy chcą odwołania Grzegorza Nowaczyka? - Elblążanie o referendum

23.01.2013 komentarzy 17

Przede wszystkim zarzucają władzom Elbląga nieudolne rządzenie – urzędników obarczają winą za likwidację dyspozytorni, brak własnych inicjatyw,...

Grupa Referendalna złożyła podpisy u Komisarza Wyborczego

25.01.2013 komentarzy 19

Dziś o godzine 9:30 Grupa Referendalna "Wolny Elbląg", z pełnomocnikiem grupy - Kazimierzem Falkiewiczem - złożyła listy z podpisami poparcia dla...