› inwestycje komercyjne
11:31 / 22.12.2015

KFC na dowóz? Tak, ale (na razie) nie w Elblągu

KFC na dowóz? Tak, ale (na razie) nie w Elblągu

Kentucky Fried Chicken walczy o swoją pozycję na rynku barów, które serwują dania typu fast food. Do swojej oferty wprowadziło całkowicie nową opcję – KFC na dowóz. Coś, co jest normą w przypadku np. pizzerii, w tej sieciówce to nowość. Problem w tym, że ulubionych kurczaków w Elblągu na dowóz nie zamówimy. Miasta nie ma na liście miejsc, gdzie nowa usługa jest realizowana.

Czy elblążanie czekali na utworzenie KFC? Oczywiście, że tak. Swego czasu powstało przynajmniej kilka profili na portalach społecznościowych wokół których zgromadziło się kilka tysięcy osób. Lokalne media informowały o specjalnej petycji wysłanej do spółki zarządzającej marką KFC – firmą AmRest. Ta milczała przez kilkanaście miesięcy. W związku z brakiem klarownych informacji, zaczęliśmy szukać poszlak. Jedną z nich było logo KFC na wizualizacji zmodernizowanej części Centrum Handlowego „Ogrody”. Dziś, z perspektywy czasu, pojawia się mimowolny uśmiech na twarzy, gdy wspominamy tamten okres.

Koniec końców KFC powstała. Bar otworzył swe progi w CH Ogrody, tuż obok McDonalds'a.

Same kurczaki jednak nie wystarczą. Aż w 28 miastach Polski uruchomiono specjalną usługę – „KFC Dostawa”. To nic innego, jak możliwość złożenia internetowego zamówienia kurczaków wraz z dostawą pod wskazany adres. Menu jest dokładnie te samo, a płatność możemy zrealizować na trzy sposoby: elektronicznie, kartą przy odbiorze lub gotówką przy odbiorze. Dowóz gratis.

Co ciekawe, KFC oferuje również... catering w cenie od 149 do 999 zł. Według oferty, najdroższa opcja jest rekomendowana dla około stu osób (koszt na osobę 10 zł, kupując kubełki osobno zapłacimy 257 zł więcej). W niej zawarte jest:

  • 6 kubełków 30 Hot Wings
  • 3 kubełki 30 Strips
  • 12 kubełków Classis
  • 10 kubełków 11/11.

Warto zaznaczyć, że produkty można wymienić.

Opcja na pewno ciekawa, lecz w Elblągu... niedostępna, podobnie jak cały serwis „KFC Dostawa”. Dlaczego? Tłumaczy Elżbieta Jasionek z działu Customer Care spółki AmRest:

Na chwilę obecną na terenie Elbląga nie mamy jeszcze odpowiednich narzędzi, które pozwoliłyby nam na dowożenie produktów zachowując ich odpowiednią świeżość.

To jednak nie oznacza, że w przyszłości ta usługa nie zostanie uruchomiona:

Wraz z rozwojem sieci KFC w Polsce należy się spodziewać stopniowego rozszerzania granic dostawy o nowe miasta, zachęcam do zaglądania na www.facebook.com/kfcpolska i www.kfc.pl/dostawa , www.kfc.pl oraz www.dostawakfc.pl, gdzie na bieżąco informujemy o wszelkich nowościach.

Aktualizacja 12:08

Czytelnicy, bardzo słusznie zresztą, zgłaszają, że można bez przeszkód zamówić jedzenie z elbląskiego KFC. Na dowód przesyłają zrzuty ekranu

Problem w tym, że odpowiedź od przedstawicielki AmRest otrzymaliśmy dzisiaj, 22 grudnia, chwilę przed godziną 10:00. Czy więc spółka sama do końca nie wie, że w restauracji jej podległej można realizować zamówienia?

Czytelnicy sugerują, że trzeba się nieco "namęczyć", aby zamówienie złożyć, lecz jest to możliwe. Do tematu więc powrócimy.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%