› bieżące
06:51 / 05.11.2014

Kiepski stan bezpieczeństwa elbląskich cmentarzy

Kiepski stan bezpieczeństwa elbląskich cmentarzy

fot. elblag.net

Za nami 1 listopada. W większości odwiedziliśmy elbląskie cmentarze. Uczynili to także radni z Komisji Bezpieczeństwa, którzy zajęli się sprawą naszych nekropolii. Wnioski z tego posiedzenia nasuwają się same. Nie jest dobrze.

Radni chcą, aby prezydent miasta znalazł w budżecie środki na zapewnienie większego bezpieczeństwa dla odwiedzających elbląskie cmentarze.

- W związku z systematycznym budowaniem nowych kwater i rozbudową cmentarza Dębica, Komisja Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych Rady Miejskiej w Elblągu wnioskuje do Prezydenta Miasta o zabezpieczenie nowej części cmentarza (otwartej w stronę lasu) przed zwierzętami, które niszczą groby. Ponadto Komisja wnioskuje o naprawę lub odbudowę ciągów pieszo-samochodowych, które uległy dewastacji i obecnie zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców. Komisja wnioskuje również o wyremontowanie zniszczonych schodów na cmentarzu przy ul. Agrykola, które znajdują się od ul. Bażyńskiego i ul. Władysława IV. Poza ich wyremontowaniem należałoby je również dostosować do użytkowania przez osoby starsze i niepełnosprawne – informuje Maria Kosecka, szefowa Komisji Bezpieczeństwa.
 

 

9
0
oceń tekst 9 głosów 100%