› poradnik
13:01 / 23.11.2017

Kierowca zawodowy – zawód, którego nie ima się kryzys

Kierowca zawodowy – zawód, którego nie ima się kryzys

Otrzymanie uprawnień do wykonywania pracy kierowcy zawodowego otwiera przed nami ogromną ilość możliwości. Jest to jeden z niewielu zawodów, któremu niestraszny kryzys. Gdy mamy okazję podjęcia bardzo interesującej pracy, przy okazji świetnie płatnej, nic nie stoi na przeszkodzie by zrealizować swoje marzenia.

Jeżeli lubimy podróże i odwiedzanie nowych miejsc, być może stanowisko kierowcy zawodowego stworzone jest dla nas. Na dodatek, dobry, wykwalifikowany kierowca nie będzie miał problemu ze znalezieniem pracy, nieważne czy to w polskiej firmie, czy zagranicznej. Wystarczy przejrzeć dostępne oferty pracy lub skontaktować się z firmą osobiście. Czasami warto zajrzeć na odpowiednią podstronę firmy (np. http://bitlogistics.pl/o-nas/) i po chwili można wykonać odpowiedni telefon.

Jak zostać kierowcą zawodowym?

Praca kierowcy to taka, na którą musimy sobie dość solidnie zapracować. O ile do prowadzenia pojazdów osobowych wystarczy prawo jazdy kategorii B, aby móc kierować czymś o większym kalibrze, niezbędne jest prawo jazdy kategorii C+E lub D. Dodatkowo, aby oficjalnie można było się nazywać kierowcą, należy przejść odpowiednie szkolenie oraz przejść kurs kwalifikacji wstępnej.

Ile możemy zarobić?

Wykonywanie pracy kierowcy łączy się z dobrymi zarobkami. Oczywiście są one zależne od czynników takich jak trasa, region i firma. Kierowca zawodowy może spokojnie liczyć na pensję w granicach od 2000 do 3500 złotych. Jeżeli będziemy wykonywać zlecenie w firmie zajmującej się przesyłkami międzynarodowymi (więcej szczegółów na http://bitlogistics.pl/spedycja-miedzynarodowa/), nasza pensja wzrośnie wprost proporcjonalnie, nawet do jej dwukrotności!

kierowca_motoelblag.jpg

Jak możemy zwiększyć naszą pensję?

Jak można się łatwo domyślić, podnoszenie własnych kwalifikacji jest zawsze mile widzianym akcentem przez pracodawców. Już z momentem zdobycia prawa jazdy kategorii B, możemy starać się o zaliczenie kursów ADR i HDS, oznaczających kolejno uprawnienia do przewozu towarów i materiałów niebezpiecznych oraz możliwość obsługi hydraulicznego dźwigu samochodowego. Przy procesie aplikowania do firmy takiej jak http://bitlogistics.pl/ rekrutujący bardzo przychylnym okiem spoglądają na to, że potencjalnemu pracownikowi zależy na podnoszeniu umiejętności.

Jak każda praca ma ona swoje plusy i minusy. Jako zalety można uznać podróżowanie po wielu miejscach za niemałe pieniądze. Dodatkowo bezproblemowo znajdziemy zatrudnienie, niezależnie od tego, czy jest to firma polska, czy zagraniczna. Wadą numer jeden są rzadkie pobyty w domu na długich trasach i w przypadku posiadania rodziny, rzadki kontakt z nią. Nie jest to życie, które może prowadzić każdy, więc powinniśmy dobrze się zastanowić nad ewentualnymi konsekwencjami wyboru.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%