› bieżące
10:12 / 28.02.2014

Kierowcy palą papierosy w autobusach. Czy są bezkarni?

Kierowcy palą papierosy w autobusach. Czy są bezkarni?

fot. Bartłomiej Ryś

Na pytanie, gdzie nie można palić papierosów, łatwiej jednak wymienić miejsca, gdzie jest to możliwe. Lista miejsc objętych zakazem palenia jest długa. Przepis dotyczy również autobusów komunikacji miejskiej. Niestety nie wszyscy kierowcy się do niego stosują.

- Dzisiaj o godzinie 14.00 w miejscowości Gronowo Górne minąłem się z autobusem linii 16. Bardzo zdziwił mnie fakt, że kierowca palił papierosa. Pomimo, że w autobusie byli pasażerowie to kierujący pojazdem nie zwracał na to uwagi. Autobus dojeżdżał już do pętli. Czy kierowca nie mógł poczekać tych paru minut i zapalić papierosa na pętli podczas przerwy? - pytał wczoraj nasz Czytelnik.

Chociaż ZKM w Elblągu nie zatrudnia kierowców i nie jest za nich odpowiedzialny, to zajmie się tą sprawą.

- Niestety ten problem wciąż się powtarza. Chociaż obecnie coraz rzadziej, to zdarzają się kierowcy palący papierosy w autobusach. Oczywiście pojazdach komunikacji miejskiej jest to zabronione. We wszystkich pojazdach znajdują się tabliczki o tym informujące. Staramy się odpowiadać na wszystkie takie sygnały. Przy tym zgłoszeniu pomoże nam monitoring. Jeżeli zarzuty się potwierdzą na przewoźnika zostanie nałożona kara – informuje Michał Górecki, rzecznik prasowy Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu.

Linię numer 16 od 1 stycznia tego roku obsługuje firma Arriva z Torunia. Obecnie czekamy na odpowiedź firmy w tej sprawie.

12
0
oceń tekst 12 głosów 100%