› poradnik
13:11 / 05.12.2013

Kilka sposobów na potencję

Kilka sposobów na potencję

Mężczyźni już od wieków borykają się z zaburzeniami potencji. Problem ten dotyka osób w różnym wieku. Szybkie postępy medycyny dają jednak nadzieję, na jeśli niecałkowite zażegnanie problemu, to chociaż na jego okresowe ograniczenie. Dostępne aktualnie na rynku medykamenty farmakologiczne działają niemal ze stuprocentową skutecznością. Ich stosowanie powinno się jednak odbywać pod kontrolą lekarzy. Leki tego typu mogą obciążać układ krwionośny, przez co mogą być stosowane jedynie przez zdrowych mężczyzn, w dawkach ściśle określonych przez medyków. Niektóre z leków przeznaczone są do długotrwałego stosowania, inne zażywane przed samym stosunkiem.

 

Środki farmakologiczne cieszą się dużą popularnością, gdyż przywracają mężczyznom poczucie własnej wartości i radości z obcowania z płcią przeciwną w łóżku.  Niestety często ich ceny są bardzo wysokie.  Na szczęście na rynku obecne są inne leki, które w swoim składzie posiadają tę samą substancję czynną. Zamienniki mogą różnić się od siebie kształtem, kolorem oraz smakiem, ważne jednak, aby mechanizm ich działania był ten sam.

Pamiętajmy jednak, że leczenie farmakologiczne jest rozwiązaniem ostatecznym. Środki stosowane przy leczeniu tego typu zaburzeń, przepisywane są na receptę. Istnieje jednak kilka sposobów, które pomogą nam zachować potencję o wiele lat dłużej. Jednym z najważniejszych czynników mających wpływ na potencję jest odpowiednia dieta. Wiele dobroczynnych składników odżywczych posiadają wszelkie rośliny zawierające błonnik. Warto więc, aby jasny chleb został zastąpiony razowym. Dobroczynne działanie mają również owoce i warzywa. Nie na darmo przecież już od setek lat za afrodyzjaki uznawane są chociażby seler, cebula czy szparagi. Poza tym, że potrafią dostarczyć naszemu organizmowi wielu witamin i składników mineralnych, to w większości są lekkostrawne i… smaczne. Innym pozytywnym efektem jedzenia dużych ilości słodkich owoców, jest wyraźna zmiana smaku i zapachu spermy. Według wielu źródeł pozytywny wpływ na łóżkowy wigor mają także krewetki, łosoś i inne owoce morza.

Kolejnym ważnym elementem mającym wpływ na potencję jest niewątpliwie tryb życia. Nadwaga lub otyłość spowodowane najczęściej siedzącym trybem życia i brakiem ruchu, są największymi wrogami potencji. Podobnie zresztą wszelkiego rodzaju używki takie jak papierosy czy alkohol. Potencja, a co za tym idzie chęć do samego współżycia, może być również zagłuszana ciągłym stresem. Wiele nie tylko młodych osób jest przepracowanych i przemęczonych, co na pewno nie ma pozytywnego wpływu na nasze seksualne możliwości.

Na to jak długo utrzymamy wysoką sprawność seksualną w dużej mierze zależy od nas samych. Warto zatem zastanowić się czy nie zmienić swojego trybu życia, by móc cieszyć się dłużej cielesnymi uniesieniami.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%