› poradnik
13:56 / 27.11.2013

Kilka wskazówek o tym co zrobić, aby obieg ogrzewany działał bez zakłóceń

Kilka wskazówek o tym co zrobić, aby obieg ogrzewany działał bez zakłóceń

Każdy układ powinien mieć funkcję sprawdzającą. Taki komfort daje nam produkt zawierający zwrotnicę hydrauliczną, która zapobiega powstawaniu ewentualnych zakłóceń w pracy danego obiegu grzewczego. Wartownik firmy Meibes to gwarancja długiej eksploatacji instalacji grzewczych. Pełni on funkcje odprzężenia hydraulicznego w naszej instalacji grzewczej i zapobiega procesowi korozji oraz przedostawaniu się wszelkich zanieczyszczeń do układu grzewczego. Jest to urządzenie łączące separator powietrza, zwrotnicę hydrauliczną i odmulnik w jednej całości włączanej do naszej domowej instalacji.

Podłącza się go bezpośrednio do rozdzielacza bądź za pomocą przyłącza kątowego. Decyduje tutaj jego wielkość i wydajność. Meibes produkuje specjalne złączki redukcyjne, dzięki którym można kompletować system rozdzielacza w zależności od swoich potrzeb.

Jak wygląda urządzenie posiadające w sobie trzy najważniejsze cechy produktu dbającego o prawidłowe działanie naszej instalacji? Jest to spawany stalowy układ pionowego rozdzielacza hydraulicznego z rowkiem Victualic PN 6 o maksymalnym ciśnieniu pracy 6 bar na zbiornik. Na dnie mieści się komora szlamowa wraz z czterema zakorkowanymi gniazdami ¾” GW do zamontowania wkładów magnetycznych. Wbudowany jest także automatyczny odpowietrznik z zaworem stopowym, tuleja zanurzeniowa o średnicy 10mm do czujki temperatury 3/8” GW w górnej dennicy oraz armatura do płukania 1” zamontowana w dolnej i górnej dennicy. Wartownik posiada regulowaną wysokość podstawy czyli swój teleskop. Zastosowana jest również izolacja zgodna z przepisami o instalacjach grzewczych (max. 130 stopni Celsiusa). Te wszystkie elementy łączą się w całość i działają jako odmulnik, separator gazu i powietrza oraz zwrotnica hydrauliczna.

Warto sprawdzić ofertę producenta z Leszna na ich stronie Meibes.pl gdzie znajdują się wszelkie materiały odnośnie Wartownika czy zwrotnicy hydraulicznej wraz ze wszystkimi parametrami i opisami technicznymi. Jeśli potrzebujemy dobrego, solidnego układu i dbałości o bezpieczeństwo, ten wybór na pewno okaże się udany.

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%