› region
08:30 / 04.10.2017

Kilkanaście niebezpiecznych granatów moździerzowych odkryto podczas prac ziemnych

Kilkanaście niebezpiecznych granatów moździerzowych odkryto podczas prac ziemnych

fot. KMP Ostróda

Kilka groźnych granatów moździerzowych odkrył w dniu 2 października operator koparki podczas wykonywania prac ziemnych w miejscowości Zwierzewo w gminie Ostróda. O znalezionych niewybuchach został natychmiast powiadomiony oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Ostródzie. Okazało się, że są to dwa granaty moździerzowe pochodzące z II wojny światowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce znaleziska i powiadomili saperów.

Miejsce, do czasu przyjazdu wojskowych saperów, zabezpieczyli ostródzcy policjanci. W dniu 3 października przybyły na miejsce patrol saperski podczas rozminowania terenu natknął się na kolejnych 14 pocisków. Wszystkie jeszcze tego samego dnia zostały zabrane przez saperów celem ich neutralizacji.

Należy pamiętać, że w przypadku znalezienia takich przedmiotów należy niezwłocznie powiadomić Policję, która sprawdzi czy znaleziony przedmiot jest wybuchowy i niebezpieczny, zawiadomi o tym fakcie jednostkę wojskową i zabezpieczy miejsce do czasu przybycia patrolu minerskiego / saperskiego.

Źródło: KMP Ostróda

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%