› bieżące
20:10 / 25.06.2021

Kinga Szarag laureatką ogólnopolskiego festiwalu Wojska Polskiego (+ wideo)

Kinga Szarag laureatką ogólnopolskiego festiwalu Wojska Polskiego (+ wideo)

fot. nadesłane

Elblążanka Kinga Szarag została uhonorowana tytułem Laureata I Stopnia w kategorii „Piosenka – soliści”  (grupa wiekowa 13–16 lat) na 23. Festiwalu Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego. Finał odbył się w dniach 11 – 12 czerwca 2021 r. wyjątkowo w Zegrzu.

Wydarzenie co roku ma miejsce w Kołobrzegu, jednak w wyniku nadzwyczajnych okoliczności w tym roku zmieniono jego formułę (zgłoszone do konkursu piosenki były prezentowane w internecie) oraz miejsce finałowych zmagań. Elblążanka reprezentowała Pułk Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód w Elblągu. Do występu przygotowywała ją Urszula Zajko-Olejniczak, utytułowana i doświadczona instruktorka wokalna i chórzystka a jednocześnie prezes zarządu Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Cantata Elblągu.

Wraz z Ulą, podczas festiwalu jak i przygotowań do niego, czułyśmy się bardzo wyjątkowo. Samo przygotowywanie się do niego u nas w Klubie Wojskowym Pułku Wsparcia Dowodzenia było cudowne. Sam fakt, że dostałyśmy się do finału tak prestiżowego konkursu było niesamowite. Ten wyjazd bardzo nam dodał skrzydeł, poznałyśmy do tego wspaniałych ludzi

– poinformowała nas Kinga Szarag.

Protokół z obrad jury

Nagranie dzięki któremu elblążanka uzyskała kwalifikację do festiwalowego finału: 

Kinga Szarag (soliści 13-16lat), YouTube.

Poniżej występ Kingi Szarag podczas finału Internetowego 23. Festiwalu Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego (występ elblążanki możecie oglądać od 56 minuty i 30 sekundy).

Koncert finałowy

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%