› zapowiedzi
12:24 / 29.11.2012

Kino amatorskie w natarciu - w Bibliotece Elbląskiej

Kino amatorskie w natarciu - w Bibliotece Elbląskiej

fot. nadesłane

We wtorek 4 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy do Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej na spotkanie z właścicielem firmy producenckiej Kinoamatorskie.pl – Michałem Kołdrasem i Damianem Datą – filmowcem, reżyserem i scenarzystą filmów niezależnych. Po spotkaniu odbędzie się projekcja filmów kina niezależnego. Wstęp wolny.

Firma Kinoamatorskie.pl powstała w 24 listopada 2011 r. na bazie serwisu o tym samym tytule. Działalność firmy opiera się na trzech filarach: wydaje ona serwis Kinoamatorskie.pl, zajmuje się produkcją filmową jako grupa Dealmedia.pl oraz przeprowadza warsztaty filmowe. Tworzą ją młodzi ludzie, którzy są filmowymi pasjonatami. Kinoamatorskie.pl współpracuje z wieloma prestiżowymi festiwalami filmowymi w Polsce oraz organizuje przeglądy filmów amatorskich i niezależnych.

Na stronie serwisu czytamy:
Kinoamatorskie.pl to serwis, który powstał z misją promowania, a także szerzenia informacji na temat kina amatorskiego i niezależnego. W zamierzeniu planujemy za pośrednictwem tej witryny stworzyć swoiste centrum, które pozwoli zgromadzić zarówno zwolenników, jak i przeciwników tego typu aktywności.
 
Poprzez informowanie o festiwalach i konkursach filmowych chcemy zachęcić naszych czytelników do aktywizacji, która poskutkuje rozwojem produkcji amatorskich i niezależnych, wskutek czego ta materia ulegnie rozwinięciu na polskiej scenie medialnej.
W perspektywie rozwojowej serwisu planujemy nawiązanie współpracy z organizatorami prestiżowych festiwali w Polsce, a także organizację przeglądów filmów amatorskich oraz niezależnych. Mamy nadzieję, iż czytelnicy tej witryny poprzez swój aktywny wkład ułatwią nam stworzenie Centrum Filmu Amatorskiego i Niezależnego i uda nam się wspólnie wybić z niszowego pułapu na całkiem nową drogę promocji!

Po spotkaniu odbędzie się pokaz filmów niezależne, zobaczymy:

Niedoskonali, reż. Radosław Salamończyk (18:10)
Mefisto, reż. Paweł Frąckiewicz (10:18)
Granica wytrzymałości, reż. Paweł Palenica (5:46)
Bibliotekator, reż. Piotr Zelke (11:31)
Uranium, reż. Mateusz Hereda (12:25)
 Potwierdzenie, reż. Arczi (4:59)
Poznań 2012, reż. Delfin Łakatosz (13:01)
48h TV, reż. Michał Tylka (7:31)
Inspiracja, reż. Rafał Rutkowski (15:41)
Liar, reż. Radosław Pisula i Adrian Pokora (3:01)
Okazja, reż. Jarosław Kacper Królak (20:50)

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%