› zapowiedzi
14:26 / 11.07.2013

Kino Światowid zaprasza na film Dziewczyna z lilią. Wygraj zaproszenie

Kino Światowid zaprasza na film Dziewczyna z lilią. Wygraj zaproszenie

Magiczne love story z plejadą największych francuskich gwiazd. W słynnej „Amelii”(Audrey Tautou) zakocha się przystojny łamacz serc z „Heartbreakera” (Romain Duris), a towarzyszyć im będzie gwiazda megahitu „Nietykalni” (Omar Sy). Nagrodzony Oscarem reżyser – Michel Gondry powraca z nowym filmem - “Dziewczyna z lilią”od 5 lipca w Kinie “Światowid”.

Colin (Romain Duris) to zamożny wynalazca, autor m.in. „pianokoktailu” – fortepianu, który po naciśnięciu klawiszy serwuje drinki. Ma praktycznie wszystko, czego zapragnie, z wyjątkiem miłości. Za sprawą przyjaciół poznaje piękną Chloe (Audrey Tautou). Wzajemna fascynacja od pierwszego wejrzenia szybko przeradza się w miłość na całe życie. Po wymarzonym ślubie udają się w podróż. Po powrocie Chloe zapada na bardzo rzadką chorobę. Colin zrobi wszystko, aby uratować ukochaną.

Nowy film Gondry’ego to ekranizacja międzynarodowego bestsellera „Piana złudzeń” autorstwa Borisa Viana – francuskiego pisarza słynącego z niezwykłej wyobraźni i nieprzeciętnego poczucia humoru.

Nowa ekranizacja, dokonana przez francuskiego laureata Oscara Michela Gondry’ego („Zakochany bez pamięci”) chyba najlepiej oddaje eklektyczną narrację, a także osobliwy, egzystencjalny nastrój tej prozy. Oprócz uczucia szalonego, nieśmiałego wynalazcy (Romain Duris) do pięknej, kruchej, nieskończenie dobrej idealistki (Audrey Tautou) atrakcją jest zwariowana, surrealistyczna scenografia, pełniąca funkcję nie tyle zabawnego tła tragicznej miłości, co równorzędnego bohatera.

Janusz Wróblewski, Polityka

Film „Dziewczyna z lilią” w kinie „Światowid” od 5 do 18 lipca. Cena biletu: 14 i 12 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie: http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/. Szczegółowy repertuar: http://kino.swiatowid.elblag.pl/

Reżyseria: Michel Gondry Scenariusz: Michel Gondry, Luc Bossi Obsada: Romain Duris, Audrey Tautou, Gad Elmaleh, Omar Sy Produkcja: Francja 2013 Czas: 125 min Opis: dystrybutor filmu

Aby wygrać pojedyncze zaproszenie na film, należy przesłać do nas e-mail na adres konkursy@elblag.net, w temacie wiadomości wpisując "Dziewczyna z lilią", natomiast w treści swoje imię i nazwisko, oraz numer telefonu. Wygrywa pierwsza osoba, która prześle do nas swoje zgłoszenie. Na wiadomości czekamy do piątku, do godziny 10:00.

 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%