› bieżące
21:12 / 20.03.2014

Kinoklasyka: Kieślowski wraca na duży ekran!

Kinoklasyka: Kieślowski wraca na duży ekran!

fot. nadesłane

„Przypadek” i ”Siedem kobiet w różnym wieku” Krzysztofa Kieślowskiego. Na ekranie kinowym. W doskonałej, cyfrowej jakości. Obejrzelibyście?

Wszystkich, którzy mają ochotę na klasykę polskiego kina w kinowych warunkowych Kino Światowid zaprasza już 1 kwietnia (wtorek) na godz. 19.00 (to nie prima aprilis!). Filmy Krzysztofa Kieślowskiego zostaną zaprezentowane w ramach cyklu pn. Kinoklasyka. Będzie też coś dla tych, którzy przypadkiem lub nie, chcieliby się dowiedzieć czegoś więcej. Projekcję filmów poprzedzi prelekcja filmoznawcy Aleksandry Bielskiej.

- Jeżeli pomysł chwyci i elblążanie przyjdą to pokażemy kolejne tytuły. Następne będą „Zaklęte rewiry” Janusza Majewskiego, z młodym Markiem Kondratem w roli głównej – zapowiada Aleksandra Bielska z Kina Światowid.

Kinoklasyka to nowy cykl, prezentujący kanon kinematografii polskiej. Cykl tworzą najlepsze i najważniejsze filmy prezentowane po rekonstrukcji cyfrowej. Możemy więc spodziewać się wyjątkowej jakości obrazu i dźwięku.

- To filmy, które są zapisem naszej historii i kultury. Filmy, które prezentują obrazy dramatyczne, ważne społecznie, jak i te, które stały się symbolami naszej popkultury, a także ekranizacje z niezapomnianymi kreacjami aktorskimi – wyjaśniają organizatorzy projektu.

Cykl pn. Kinoklasyka będzie realizowany w wybranych kinach studyjnych w całej Polsce. Realizatorem projektu jest Cyfrowe Repozytorium Filmowe.

Przypadek Alternatywne wersje losów młodego mężczyzny, zależne od tytułowego przypadku, jakim jest próba złapania odjeżdżającego pociągu.

„Chyba każdy kiedyś gdzieś się spóźnił, kogoś nie spotkał, chyba każdemu zdarzyło się coś takiego, że jego życie mogłoby się potoczyć zupełnie inaczej, ale nie potoczyło” – tak Krzysztof Kieślowski tłumaczył ideę swojego filmu. Wszyscy, którzy zastanawiają się czy ich życiem rządzi ślepy los, czy też przeznaczenie, powinni wybrać się do kina, by zobaczyć Przypadek - arcydzieło polskiego kina.

Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Kieślowski Muzyka : Wojciech Kilar Obsada: Bogusław Linda, Tadeusz Łomnicki, Zbigniew Zapasiewicz, Jerzy Stuhr, Marzena Trybała, Jacek Borkowski Produkcja: Studio Filmowe TOR Rok produkcji: 1981

Siedem kobiet w różnym wieku Subtelne szkice do portretu siedmiu kobiet, tancerek w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat. Klasyka polskiej kinematografii, składająca się na cykl najlepszych i najważniejszych filmów prezentowanych wraz z uzupełniającymi je filmami dokumentalnymi.

Reżyseria: Krzysztof Kieślowski

Termin: 1.04 (wtorek), godz. 19.00

Miejsce: Kino Światowid, sala kameralna

Cena biletu: 8 złotych

Rezerwacja i zakup biletów on-line pod adresem: http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/

Więcej informacji pod numerem: (55) 611 20 56/76 lub pisząc na adres: kino@swiatowid.elblag.pl.

Autor: Karolina Śluz

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%