› imprezy
10:52 / 08.12.2012

Klub Dojrzałego Czytelnika. Quilling w Filii nr 3

Klub Dojrzałego Czytelnika. Quilling w Filii nr 3

Filia nr 3 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Piłsudskiego zaprasza w środę 12 grudnia  o godz. 16.30 na przedświąteczne spotkanie w Klubie Dojrzałego Czytelnika, podczas którego będzie można wykonać kartki świąteczne metodą quillingu.  W trakcie powstawania kartek uczestnicy porozmawiają o tradycjach bożonarodzeniowych. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Quilling, czyli technika zwijania pasków papieru, a następnie formowania ich i naklejania na kartkę papieru w celu utworzenia dekoracyjnej kompozycji. Rodzaj papieroplastyki (zwana też papierowym filigranem), służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru.

Przygotowane elementy najczęściej naklejane są na zdobioną powierzchnię tak, że powierzchnia paska papieru jest w stosunku do niej prostopadła. Rzadziej z elementów skleja się samodzielne kompozycje dekoracyjne. Technika wywodzi się prawdopodobnie z jubilerskiej techniki filigranu.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%