› zapowiedzi
08:49 / 04.06.2013

Klub Krypta rozpoczyna kolejny cykl jam session

Klub Krypta rozpoczyna kolejny cykl jam session

Klub Krypta rozpoczyna kolejny cykl jam session. W czerwcu odbędą się trzy spotkania, a od lipca wraz z Elbląskim Towarzystwem Kulturalnym Krypta zaplanowała kilkanaście wieczorów jazzowych.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 6 czerwca (czwartek) o godz. 20.00, na którym spodziewani są artyści z Trójmiasta. Wraz z nimi ma się pojawić Szymon Burnos, który pochodzi z Elbląga i brał udział w jamach w Krypcie jeszcze jako uczeń szkoły średniej. Piszemy o tym nie bez przyczyny, ponieważ miło nam jest poinformować, że Szymon Burnos wraz z zespołem AlgoRhythm jest laureatem włoskiego festiwalu European Jazz Contest 2013. Festiwal ten słynie z tego, że promuje oryginalne, nowatorskie projekty jazzowe. Do pierwszego etapu konkursu zgłosiło się setki europejskich wykonawców, z których jury wyłoniło 23 zespoły z Europy w tym AlgoRhythm. Finał odbył się w Rzymie, na którym nasi artyści zagrali 4 własne kompozycje i 2 standardy jazzowe. Kolejnym etapem był występ zespołu w holenderskim Maastricht w Theater aan het Vrijthof. Jest to ogromny sukces młodych artystów. Band AlgoRhythm tworzą muzycy, którzy są dobrze znani publiczności Klubu Krypta: Szymon Burnos (piano), Emil Miszk (trąbka), Piotr Chęcki (saksofon), Krzysztof Słomkowski (kontrabas) i Slawomir Koryzno (perkusja). Serdecznie gratulujemy artystom i jesteśmy pewni, że jest to początek dobrej passy zawodowej.

Wstęp na wieczór jazzowy: 5,00 zł., które będzie przekazane na rzecz Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego z przeznaczeniem na dalsze działania jazzowe.

Anna Selke Klub Środowisk Twórczych Krypta

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%