› sport
09:00 / 25.08.2016

Klub Meble Wójcik Elbląg zaprezentował nowe logo

Klub Meble Wójcik Elbląg zaprezentował nowe logo

fot. archiwum elblag.net

Działacze klubu piłki ręcznej Meble Wójcik Elbląg przygotowują się do Superligi na każdym możliwym polu. Sukces sportowy zapewnił awans na najwyższy szczebel rozgrywek, odpowiednie zarządzanie i prowadzenie klubu bezwarunkową licencję na występy w lidze zawodowej, ponadto zespół stał się zgodnie z wszelkimi wymogami spółką akcyjną, a teraz zadbano jeszcze o profesjonalny wizerunek drużyny. Najbardziej reprezentatywny jest herb zespołu i właśnie ten element został zaprezentowany oficjalnie szerokiej publiczności. Nowe logo może się podobać, gdyż mocno nawiązuje swoją kolorystyką i układem do herbu Elbląga.

STARE LOGO

W zasadzie ze starego logotypu pozostała tylko nazwa Meble Wójcik, która w nowej wersji znajduje się u samego szczytu. Pod nią - na pierwszym planie - widnieje kilkakrotnie większa i szersza nazwa miasta "Elbląg", której próżno szukać w poprzednim emblemacie. Poniżej umieszczono tarczę, na której znajduje się złota piłka do gry w szczypiorniaka, a za nią sieć, w którą wpada. Pod piłką, w centralnej części, znajdują się dwa joannickie krzyże w kolorze czerwonym i białym - na wzór herbu miasta. Kolorystyka jest nawiązaniem do barw zespołu, z mocnym akcentem na czerwień, ale również do kolorów herbu Elbląga, gdzie możemy wyróżnić czerwony, biały oraz złoty (choć inne elementy odpowiadają innym kolorom, np. sieć jest złota w herbie miasta).

NOWE LOGO

W wyniku przeobrażeń Superliga mężczyzn także zyskała nowy logotyp oraz hasło: "Silni razem". Meblarze jako część nowo powstałej ligi zawodowej, również postanowili dokonać metamorfozy swojego herbu. Z pewnością nowy wzór jest dużo bardziej spójny od poprzedniego, który był raczej zbiorem elementów, niż jakąś całością.

Czy to korzystna zmiana wizerunkowa klubu? Podzielcie się swoją opinią.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%