› prezentacje
11:08 / 01.10.2012

Klub Motocyklowy "Orzeł" - na elbląskich szosach od ośmiu lat

Klub Motocyklowy

W dzisiejszej odsłonie naszego cyklu prezentujemy kolejny elbląski klub motoryzacyjny. Tym razem będzie to Klub Motocyklowy „Orzeł”. Miłośników jazdy na jednośladach oficjalnie zrzesza już od ośmiu lat.

Ludzie o przeróżnych zainteresowaniach i pasjach, z których każdy jest indywidualną jednostką, lecz wszystkich łączy zamiłowanie do motocykli – tak mówią o sobie elbląskie „Orły”. Wspólnie tworzą zgraną grupę, która trzyma się razem bez względu na klasę, markę, czy rocznik posiadanych motocykli. Pod szyldem Klub Motocyklowy „Orzeł” jeżdżą od roku 2004, jednak tradycja ich wspólnych spotkań sięga sporo wstecz. Rozpoczynali, jak piszą na swej stronie internetowej, od wieczornych spotkań na Bulwarze Zygmunta Augusta i spontanicznych wypraw w okolice miasta, a także nieco dalej. Z czasem przybrali oficjalnie logo orła i w takiej formie działają aż do dziś.

Klubowe życie motocyklistów skupia się wokół tego, co stanowi ich największą pasję – wspólnej jazdy. W miarę możliwości biorą udział w spotkaniach, zlotach, paradach i innego rodzaju imprezach integrujących grupę. Tylko w tym roku uczestniczyli w wydarzeniach takich jak: Mazurskie Zakończeniu Sezonu Motocyklowego w Ełku, Augustowskie Motonoce, obchody 100-lecia lotnictwa w Elblągu czy IV Motomajówka w Krośnie k. Ornety. Niebawem spotkają się na Zakończeniu Sezonu Motocyklowego w Zastawnie.

Jazda na motocyklach to jednak nie wszystko. Orły służą sobie nawzajem pomocą, a także wyciągają pomocną dłoń do potrzebujących. Nieobce są im akcje charytatywne, podczas których wspierają między innymi dzieci z domów dziecka. Pod szczególną opieką Orłów znajdują się podopieczni Domu Dziecka w Marwicy. Co roku, wraz z członkami Grupy Elbląg i innymi gośćmi odwiedzają również elbląską placówkę, organizując przejażdżki dla dzieci, prowadząc prelekcje na temat pierwszej pomocy, a także przy wsparciu elbląskich firm gromadząc środki na rzecz dzieciaków. W ten sposób wnoszą w ich życie trochę przyjemności.

Klub Motocyklowy Orzeł należy do Warmińsko-Mazurskiej Strefy Neutralnej. Organizacja ta skupia dziewięć klubów motocyklowych Warmii i Mazur, promując tradycje i ideę dobrych obyczajów motocyklowych. Zakłada ona 'poprawne i przyjacielskie stosunki pomiędzy miłośnikami motocykli, współpracę i likwidowanie barier w kontaktach pomiędzy klubami'. Członkowie strefy wyznają wspólne credo koleżeństwa i solidarności. Spotykają się w ramach międzyklubowej współpracy oraz promują zmiany  w postrzeganiu motocyklistów przez społeczeństwo, a zwłaszcza użytkowników dróg. Życie motocyklowe przekłada się na ich filozofię życiową, a swą działalnością klubową realizują „głęboko zakorzenione  marzenia”. Więcej o WMSN można dowiedzieć się na oficjalnej stronie strefy – http://www.wmsn.pl.

Zapraszamy naszych czytelników, by zajrzeli również na stronę Klubu Motocyklowego „Orzeł”. Tam oprócz relacji ze spotkań, na odwiedzających czekają galerie zdjęć, na których uchwycone jest życie i działalność klubowiczów. Wszystko to znajdziemy pod adresem http://www.kmorzel.pl/.

41
0
oceń tekst 41 głosów 100%