› policja
13:22 / 28.01.2021

Kobieta dźgnęła mężczyznę nożem

Kobieta dźgnęła mężczyznę nożem

W Kadynach kobieta dźgnęła nożem kuchennym, w okolice lewej strony klatki piersiowej mężczyznę, który doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i wymagał udzielenia mu w trybie pilnym pomocy medycznej.

Prokurator Okręgowy w Elblągu informuje, że w Prokuraturze Rejonowej w Elblągu toczy się postępowanie przygotowawcze w sprawie zaistniałego w dniu 18 grudnia 2020 roku w miejscowości Kadyny zdarzenia. Doszło do dźgnięcia nożem kuchennym w okolice lewej strony klatki piersiowej mężczyzny, w wyniku czego doznał on ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i co wymagało udzielenia mu w trybie pilnym pomocy medycznej.

Z dokonanych w przedmiotowej sprawie wstępnych ustaleń faktycznych wynika, że do zdarzenia doszło w godzinach nocnych w jednym z mieszkań znajdujących się w Kadynach, gdzie zamieszkiwał pokrzywdzony wraz ze swoją partnerką.

W tym czasie dojść miało do awantury pomiędzy tymi osobami, w trakcie której partnerka pokrzywdzonego zadać mu miała cios nożem kuchennym w klatkę piersiową. Jak ustalono – w chwili zaistnienia – przedmiotowego zdarzenia sprawczyni wskazanego czynu znajdowała się pod wpływem alkoholu. Nadto w mieszkaniu, w którym doszło do zaistnienia wskazanego zdarzenia ujawniony został pistolet gazowy oraz jedna sztuka amunicji do niego

- informuje Prokurator Okręgowy w Elblągu

Ustaloną sprawczynię zatrzymali funkcjonariusze elbląskiej policji. Kobiecie przedstawione zostały zarzuty uderzenia nożem kuchennym w okolice lewej strony klatki piersiowej pokrzywdzonego czym spowodowała powstanie u niego obrażeń ciała stanowiących ciężki uszczerbek na zdrowiu oraz na posiadaniu bez wymaganego zezwolenia pistoletu gazowego oraz jednej sztuki amunicji do niego.

Za dopuszczenie się popełnienia zbrodni kwalifikowanej z art. 156 paragraf 1 pkt. 2 kk może być wymierzona podejrzanej surowa kara pozbawienia wolności w wymiarze od 3 do 15 lat pozbawienia wolności

 - wyjaśnia Prokurator Okręgowy w Elblągu

Wobec podejrzanej zastosowano na mocy postanowienia sądowego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Aktualnie w sprawie realizowane są dalsze niezbędne czynności procesowe zmierzające do kompleksowego wyjaśnienia okoliczności zaistniałych zdarzeń. 

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%