› bieżące
12:38 / 21.09.2012

Kobiety doświadczające przemocy w rodzinie mogą liczyć na pomoc. Rusza grupa wsparcia

Kobiety doświadczające przemocy w rodzinie mogą liczyć na pomoc. Rusza grupa wsparcia

Od 1 października br. Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem wraz z Komendą Miejską Policji w Elblągu, rozpoczyna realizację programu pt. „Grupy wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy w rodzinie”, współfinansowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

W ramach programu przewiduje się zorganizowanie dwóch grup wsparcia, max. po 20 osób w każdej z grup. Zajęcia w każdej z grup będą trwały po 32 godziny i obejmują spotkania ze specjalistami z dziedziny prawa, psychologii, terapii, mediacji, kuratorem zawodowym, policjantem, stylistą – wizażystą oraz z osobą, która doświadczyła przemocy w rodzinie. Zajęcia są bezpłatne. W uzasadnionych przypadkach, organizatorzy finansują również zwrot kosztów dojazdu oraz zakup żywności dla uczestniczek.
 
Zajęcia będą się odbywały w II turach:
        I tura (32 godziny) – od 9 października  w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 16.30 – 18.00 (GOPS Markusy i okolice).
        II tura (32 godziny)  – od 10 października w każdy poniedziałek i środę w godzinach od 16.30 – 18.00 (Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem w Elblągu).
 
Nabór uczestniczek odbywa się drogą telefoniczną pod nr tel. (55) 642-44-25; za pośrednictwem poczty e-mail: esas_1@wp.pl bądź też osobiście pod adresem Związku Jaszczurczego 17/101.
2
0
oceń tekst 2 głosów 100%