› bieżące
13:17 / 23.09.2013

Kobiety rządzą we Fromborku. Małgorzata Wrońska burmistrzem

Kobiety rządzą we Fromborku. Małgorzata Wrońska burmistrzem

Małgorzata Wrońska z komitetu "Przemiany" we wczorajszych wyborach została wybrana nową burmistrz Fromborka. Różnica między nią, a Henrykiem Bakinowskim wynosiła zaledwie 10 głosów. To już drugi raz kiedy kobieta obejmie najwyższe stanowisko we Fromborku.

Wczorajsze wybory we Fromborku były następstwem odwołania Krystyny Lemańskiej. Była burmistrz została skazana prawomocnym wyrokiem za manipulację publicznymi pieniędzmi. Sprawa dotyczyła udzielania nieprawdziwych informacji odnośnie unijnych inwestycji. Podczas budowy centrów kultury na terenie gminy Frombork w latach 2006-2007 ukrywane były kolejne etapy prac budowy. To z kolei blokowało środki finansowe, które powinny trafić do inwestora.

Lemańska otrzymała karę 3 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz grzywnę w wysokości 1200 złotych. Burmistrz zrezygnowała z mandatu i przeszła na emeryturę.

Małgorzata Wrońska jest z wykształcenia ekonomistką. Nowa burmistrz do tej pory pracowała jako księgowa. Wygrała poparciem 640 głosów, przy frekwencji 42%.
 

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%