› bieżące
08:55 / 10.11.2014

Kojarzenie biznesów. Spotkanie w Ratuszu

 Kojarzenie biznesów. Spotkanie w Ratuszu

fot. UM Elbląg

Biznesmeni z obwodu brzeskiego na Białorusi, którzy reprezentują branżę transportową, spotkali się dziś w Ratuszu Staromiejskim z przedsiębiorcami z Elbląga, aby rozmawiać o możliwościach współpracy.

W terenie Wizyta Białorusinów odbywa się przy okazji ich udziału w targach, które odbywają się w Warszawie. Na cel swojej dalszej podróży obrali właśnie Elbląg i Trójmiasto. Zanim odbyło się spotkanie w Ratuszu, goście z Białorusi wizytowali Port w Elblągu oraz infrastrukturę elbląskich firm Glenport i El-mor-port.

Wymienić kontakty, poznać profil firm Samo spotkanie w Ratuszu rozpoczęło się od prezentacji dotyczącej potencjału Portu Morskiego w Elblągu, głównego miejsca przeładunku towarów w naszym mieście. Możliwości portu przedstawiał Arkadiusz Zgliński, dyrektor tej instytucji.

Prezentację w języku rosyjskim na temat możliwości inwestowania w Elblągu przedstawiła Anita Pawlak z Biura Obsługi Inwestora UM. Po części oficjalnej przyszedł czas na wzajemne rozmowy, opis profilu poszczególnych firm, wymianę kontaktów pomiędzy przedsiębiorcami z obu krajów.

2
1
oceń tekst 3 głosów 67%