› bieżące
15:05 / 16.07.2014

Kolej na kino rusza w sierpniu

Kolej na kino rusza w sierpniu

Cztery malownicze miejscowości, a w nich, oczywiście w plenerze, projekcje czterech kultowych filmów. Co to? To „Kolej na kino" – propozycja Kina Światowid na spędzenie sierpniowych wieczorów.

„Kolej na kino" już była na dworcach, więc czas na zmianę miejsca.

- Tym razem chcemy podkreślić inne znaczenie wyrazu „kolej". Chodzi o czas, czas na kino – mówi Karolina Śluz z Kina Światowid.- Miejsca będą inne, ale idea projektu się nie zmienia. Zapraszamy więc na bezpłatne projekcje kultowych polskich filmów w plenerze.

Kino na świeżym powietrzu to propozycja dla mieszkańców Suchacza, Młynar, Pasłęka i Janowa, a także dla turystów i wszystkich miłośników dobrych polskich komedii. W tej edycji projektu „Kolej na kino" znalazły się: „Seksmisja", „Miś", „Brunet wieczorową porą" oraz „Wszystko na sprzedaż".

- To filmy, które z przyjemnością można poznawać pierwszy raz, jak i odkrywać na nowo. Pokazy filmowe będą odbywały się wieczorami, od 14 do 17 sierpnia. Zapewnimy miejsca do siedzenia, jednak można wziąć ze sobą koce lub leżaki – dodaje Karolina Śluz.

Rozkład jazdy Kolei na kino 2014:

14 sierpnia (czwartek), godz. 21:00, Suchacz (plaża)

„Seksmisja" reż. Juliusz Machulski

15 sierpnia (piątek), godz. 21:00, Młynary

„Miś" reż. Stanisław Bareja

16 sierpnia (sobota), godz. 21:00, Pasłęk (plac świętego Wojciecha)

„Brunet wieczorową porą" reż. Stanisław Bareja

17 sierpnia (niedziela), godz. 21:00, Janów (przy pałacu)

„Wszystko na sprzedaż" reż. Andrzej Wajda


Organizator projektu: Kino Światowid

Współorganizatorzy: Urząd Miasta i Gminy Tolkmicko, Urząd Miasta i Gminy Pasłęk, Urząd Miasta i Gminy Młynary.

Partnerzy: Restauracja Zapiecek, Repozytorium Cyfrowe Filmoteki Narodowej, Studio Filmowe KADR, Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych, Pasłęcki Ośrodek Kultury, Ośrodek Kultury w Młynarach.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%