› bieżące
00:09 / 07.01.2020

Kolejna akcja charytatywna Bożeny Lemierskiej. Ciepłe ubrania wkrótce trafią do dzieci z Nepalu

Kolejna akcja charytatywna Bożeny Lemierskiej. Ciepłe ubrania wkrótce trafią do dzieci z Nepalu

Wielu ludzi docenia jej postawę i bezgraniczne wręcz oddanie dla bliźnich. Wymyślona przez panią Bożenę Lemierską akcja „Pluszaki od polskich dzieci dla Afryki” nie była pierwszym i − jak się okazało − nie ostatnim przedsięwzięciem charytatywnym, które wyszło z potrzeby serca. Niedawno pluszaki trafiły także do Nepalu, a już wkrótce tamtejsze dzieci otrzymają kolejne dary − tym razem będą to ciepłe ubrania. W dniu 6 stycznia 2020 r. o zakończonej sukcesem akcji charytatywnej poinformował Program Trzeci Telewziji Polskiej (TVP Olsztyn).

Pod koniec grudnia 2019 r. ubogie dzieci z Nepalu, którymi opiekuje się Ruch Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata "Maitri" (za pośrednictwem Karunika Tuition Center Nepal), otrzymały świąteczne prezenty z Polski. Zbiórkę pluszaków przeprowadziła wolontariuszka Bożena Lemierska, która na co dzień prowadzi rodzinny sklep spożywczy w podelbląskiej wsi Lisów. Akcję na miejscu koordynowała Aleksandra Kurnicka z Karunika Tuition Center Nepal. Wkrótce powinny otrzymać kolejne prezenty z polski.  W ciągu zaledwie trzech tygodni udało się zebrać ubrania dla wielu potrzebujących dzieci w wieku od 3 do 13 lat. Zebrano kilkaset zimowych kurtek, ciepłe bluzy i kamizelki. Na apel pani Bożeny odpowiedzieli ludzie dobrej woli z całej Polski, m.in. z Częstochowy, Krakowa czy też Gdyni.  

Ma w sobie jakąś moc, bo na jej apele odpowiada cała Polska

− zauważyła Jolanta Wiszniewska z TVP Olsztyn.

Oglądaj na TVP 3 (od 10 min 50 s)

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Powiązane artykuły

Bożena i Jan z Lisowa mają wielkie serca. 2 tony pluszaków trafią do dzieci z Kamerunu (+ zdjęcia)

08.10.2019 komentarzy 1

Wsi Lisów pod Pasłękiem nie znajdziecie w wielu atlasach samochodowych, ale zaangażowanie rodziny pani Bożeny i Jana Lemierskich spowodowało, że...

Zdjęcia ilość zdjęć 7