› dzieci i rodzina
20:20 / 12.09.2015

Kolejna akcja Motoserce za nami. Motocykliści zebrali 23 litry krwi

Kolejna akcja Motoserce za nami. Motocykliści zebrali 23 litry krwi

fot. Mateusz Milanowski

Po raz VII motocykliści z całej Polski włączyli się w akcję zbiórki krwi pod nazwą „MOTOSERCE”. W Elblągu wydarzenie organizowane jest podczas Święta Chleba. Za każdym razem elblążanie chętnie oddają krew.

Głównym przesłaniem akcji „Motoserce” jest pomoc dla najmłdszych pacjentów, ale nie tylko. Grupy motocyklowe „RoadToNorth” oraz „MotoTeamElbląg” wspólnie zorganizowały, dziś 12 września akcję na elbląskiej starówce. W sumie do oddania krwi zarejestrowało się 59 osób, a 51 oddało.


My, jako motocykliści włączamy się w akcję poboru krwi, ponieważ jest to najprostszy oraz najbardziej efektywny sposób pomocy innym. Generalnie co roku mamy maksymalne obłożenie osób chętnych do oddania krwi. Z reguły jest to około 50 osób, które mogą ją oddać. Chętnych jest dużo więcej, ale niestety nie zawsze się im to udaje

– przyznał Wojciech Maciejewicz, z grupy „RoadToNorth”.

Jak podkreśla Wojciech Maciejewicz motocykliści oddają krew chętnie i chcą by ta krew służyła tym, którzy tego najbardziej potrzebują.

Są motocykliści, którzy oddają cyklicznie krew. Akcja „Motoserce” jest raz w roku, cyklicznie podczas Dni Chleba ponieważ wtedy możemy liczyć na sporo chętnych. Organizujemy krwiobus na te dni i pomagamy

– dodaje Maciejewicz

Dziś 12.09 elblążanie mogli oddać krew, przyjrzeć się bliżej pasji motocyklistów, porozmawiać z nimi, a nawet przejechać się na ich motocyklach. W sumie udało się pobrać blisko 23 litry krwi.

6
2
oceń tekst 8 głosów 75%