› dzieci i rodzina
09:30 / 06.09.2012

Kolejna edycja bajkowych spotkań w "Światowidzie"

Kolejna edycja bajkowych spotkań w

„Bajkowy weekend dla najmłodszych” to propozycja CSE „Światowid" dla dzieci  w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Podczas spotkań najmłodsi będą poznawali, czytaną przez aktorkę, literaturę dziecięcą. Pierwsze spotkanie odbędzie się 22 września o godz. 11 na Scenie na Piętrze w CSE "Światowid". Wstęp wolny.

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” już po raz kolejny zaprasza wszystkie dzieci na spotkania z bajką czytaną. Głównym założeniem „Bajkowego weekendu” jest przybliżenie dzieciom bajki czytanej, pobudzenie ich wyobraźni, pokazanie, że czytane historie mogą być równie fascynujące, a nawet ciekawsze, niż te ekranizowane. Spotkania będą doskonałą okazją, żeby pokazać dzieciom, że wszystko, co nas otacza, może być magiczne i bajkowe. A to, jak postrzegamy ludzi, rzeczy i świat zależy tylko od nas...
 
- Rodzice widzą potrzebę zaszczepienia pasji czytelniczej u dzieci i ogromną rolę książki w procesie edukacji i rozwoju emocjonalnego dziecka - mówi Aleksandra Bednarczuk, organizator cyklu. - Chcąc wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom, już od kilku lat realizujemy cykl spotkań z bajką czytaną.
 
Utwór czytany, dla odbiorcy słuchany, daje większe możliwości, gdyż przekazuje nie tylko słowa, ale i wewnętrzne przeżycia, utożsamia z bohaterami oraz wzbogaca słownictwo poprzez zapamiętywanie słów-rymowanek, powiedzonek zawartych w utworze.
 
Bajki będzie czytać Irena Adamiak - aktorka Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.
 
Terminy spotkań:
  • 22.09 /sobota/, godz. 11.00
  • 20.10 /sobota/, godz. 11.00
  • 10.11 /sobota/, godz. 11.00
  • 15.12 /sobota/, godz. 11.00
Spotkania będą odbywać się na Scenie na Piętrze w CSE „Światowid”. Wstęp wolny.
 
2
0
oceń tekst 2 głosów 100%