› bieżące
10:10 / 20.12.2018

Kolejna edycja „Paczki dla dzieciaczka”. Zbiórka słodyczy i zabawek dla dzieci z ubogich rodzin

Kolejna edycja „Paczki dla dzieciaczka”. Zbiórka  słodyczy i zabawek dla dzieci z ubogich rodzin

To już kolejna edycja akcji charytatywnej „Paczka dla dzieciaczka”, która polega zbiórce słodyczy i zabawek dla dzieci z ubogich rodzin, pochodzących z Elbląga, Pasłęka, Braniewa i okolic. 

W pomoc zaangażowała się już Szkoła Podstawowa w Zwierznie. W placówce rozwieszone są plakaty, a zainteresowani mogą przynosić rzeczy do sekretariatu.

Chcielibyśmy, aby więcej ludzi włączyło się w naszą akcje

– powiedziała nam pani Anna Parzyńska, ktróra od killku lat z mężem organizuje akcję.

Dane nam było pozytywnie zweryfikować uczciwość organizatorki zbiórki. Pani Anna wiele miesięcy wcześniej zaangażowała się w inną akcję charytatywną, którą nagłośniliśmy za pośrednictwm naszego portalu. Dzięki jej zaangażowaniu udało się zebrać środki, które zostały wykorzystane w celu rehabilitacji dwuletniej Zuzi z miejscowości Rudłowo koło Braniewa. Ten przypadek opisaliśmy w artykule, opublikowanym w połowie marca bieżącego roku. Pan Dawid Merdyk potwierdził jej zaangażowanie i rozliczenie się z zebranej kwoty. 

Dzisiaj państwo Parzyńscy po raz kolejny zaangażowali się w przedświąteczną akcję pomocy dla najmłodszych z naszego regionu, pochodzących z ubogich rodzin. 

Od kilku lat organizujemy z mężem zbiórki rzeczy dla potrzebujących dzieci. W tym roku również chcielibyśmy wywołać uśmiech na twarzach dzieci na święta. Dla nas to już tradycja. W ubiegłym roku zebraliśmy sporo słodyczy i zabawek. Rzeczy trafiły do dzieci z biednych rodzin. Jak znajdujemy takie dzieci? Wystarczy rozejrzeć się dookoła i popytać znajomych. Proszę mi wierzyć nie wszystkie dzieci mają wigilijne jedzenie na stołach, a co dopiero mówić o prezentach. A przecież każde dziecko marzy o prezencie prawda? Chcielibyśmy, aby paczki trafiły do dzieci z Elbląga, Pasłęka, Braniewa i okolic. Na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie powiedzieć, ile dzieci dostanie paczki, ponieważ nie wiemy, ile rzeczy uda nam się zebrać.

– poinformowała nas pani Anna Parzyńska. Zachęcamy do pomocy. 

Wszelkie informacje dotyczące akcji możecie uzyskać od organizatorów pod nuemarmi telefonów:

Anna i Damian Parzyńscy: 501 991 944

Agnieszka Brzezicka: 517 441 173

Leszek Dowgiałło: 691 935 720

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%