› bieżące
15:49 / 16.11.2021

Kolejna osoba z Elbląga oszukana podczas sprzedaży w internecie

Kolejna osoba z Elbląga oszukana podczas sprzedaży w internecie

fot. KMP Elbląg

Kobieta, która sprzedawała wózek dziecięcy na jednym z portali ogłoszeniowych została oszukana. W konsekwencji z jej konta bankowego oszust wypłacił ponad 9 tysięcy złotych. Jak to się stało?

Elblążanka wystawiła do sprzedaży na ogólnopolskim portalu ogłoszeniowym wózek dziecięcy. Z kobietą skontaktowała się osoba zainteresowana zakupem. Przesłała jej także link do formularza po wypełnieniu, którego na jej konto miały zostać automatycznie przelane pieniądze. Kobieta w formularzu podała zgodnie z żądaniem swój numer konta, ale i dane z karty płatniczej oraz kod CVV. Za pomocą tych danych oszust uzyskał dostęp do jej konta bankowego i chwilę później wypłacił kwotę ponad 9 tysięcy złotych. Sprawa trafiła na policję. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina aby chronić swoje dane do logowania za pomocą serwisów bankowych oraz wszelkie dane zastrzeżone takie jak kody czy znajdujące się na kartach płatniczych numery. Nie podawajmy ich bo narażamy się na utratę posiadanych pieniędzy.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Powiązane artykuły

Chciała sprzedać płaszcz przez internet. Straciła 1800 zł

12.11.2021

Wystawiła na sprzedaż płaszcz – zamiast pieniędzy na konto za sprzedany towar, z konta „wypłynęło” 1800 złotych. Policja przestrzega przed...