› inwestycje miejskie
11:16 / 14.12.2015

Kolejne 3 mln zł na remont stadionu miejskiego. Co w planach?

Kolejne 3 mln zł na remont stadionu miejskiego. Co w planach?

fot. Bartłomiej Ryś

3 mln złotych – tyle zaplanowało wydać miasto w budżecie na 2016 rok jeżeli mowa o kontynuowaniu modernizacji stadionu miejskiego przy ul. Agrykola. Co uda się zmienić, poprawić bądź dobudować za takie pieniądze? Nie wiadomo. Miasto twierdzi, że „rozmawia z klubem” o tym, jak najbardziej optymalnie wydać środki.

Budżet na 2016 rok to dopiero projekt, aczkolwiek już dziś można podejrzewać, że Radni nie będą mieli obiekcji co do chociażby zaplanowanych środków na modernizację stadionu miejskiego przy ul. Agrykola - „mekki” naszej Olimpii Elbląg. Na przyszły rok zaplanowano kwotę 3 milionów złotych. My szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: jak miasto zagospodaruje środkami? Co zostanie wybudowane, co zostanie zmienione?

Problem w tym, że... nie wiadomo. Z biura prasowego Urzędu Miejskiego dowiedzieliśmy się, że „w chwili obecnej trwają rozmowy pomiędzy Miastem i Klubem (Olimpią Elbląg – przyp. red.) na temat ustalenia szczegółowego zakresu modernizacji i optymalnego wykorzystania pieniędzy w przyszłym roku”. Podobnie jak w przypadku innych inwestycji miejskich, prezydent Witold Wróblewski będzie „starał się pozyskać środki zewnętrzne na ten cel”.

Na Twitterze zapytaliśmy Olimpię Elbląg czy rzeczywiście do wspomnianych spotkań (bądź spotkania) już doszło. Na razie odpowiedzi nie otrzymaliśmy.

Biuro prasowe poinformowało nas również, że „inwestycja będzie rozłożona w kolejnych latach”. To efekt porozumienia podpisanego w 2014 roku pomiędzy kibicami OE a ówczesnym prezydentem Jerzym Wilkiem (PiS). Według planów czas ogólny czas realizacji to lata 2014-2019, a całkowita wartość modernizacji to 9 mln zł. Do wydania pozostało 7 mln 637 tys. zł, ponieważ w 2014 dobudowano jedną trybunę krytą. Perspektywa wydatków wygląda więc następująco: 2016 - 3 mln zł, 2017 - 2 mln zł, 2018 - 2 mln zł, 2019 - 637 tys. zł.
 

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%