› bieżące
12:34 / 25.03.2013

Kolejne cztery Orliki „wylądują” w Elblągu

Kolejne cztery Orliki „wylądują” w Elblągu

fot. elblag.net

Dwa lata temu nasze miasto nie miało żadnego tego typu obiektu. Teraz ma już trzy, a kolejne cztery zostaną oddane do użytku na przełomie marca i kwietnia br. Oznacza to, że elbląska młodzież będzie mogła korzystać z siedmiu nowoczesnych boisk.

Trzy Orliki oddane do użytku w 2012 r. wykorzystywane są maksymalnie. Zdarza się, że młodzi sportowcy muszą, by wejść na boisko wcześniej się zapisać. Dlatego miasto usilnie zabiegało o pozyskanie środków finansowych na kolejne obiekty. Konkurencja do tego typu projektów jest duża, jednak elbląscy urzędnicy skutecznie wywalczyli dofinansowanie na budowę czterech kolejnych boisk.

Cztery nowe Orliki, podobnie jak poprzednie powstaną przy szkołach podstawowych i gimnazjach. Przy ulicach Mickiewicza, Sadowej, Robotniczej oraz Rodziny Nalazków.

27 marca prezydent uroczyście otworzy dwa Orliki: o 11.00 - przy ulicy Mickiewicza, o 13.00 - przy ulicy Sadowej. 5 kwietnia: o 11.00 - przy ulicy Rodziny Nalazków, o 13.00 - przy ul. Robotniczej.

W skład kompleksu sportowego wchodzą: boisko do piłki nożnej ze sztucznej trawy o wymiarach: 30,0 m x 62,0 m, boisko wielofunkcyjne o wymiarach: 19,1m x 32,1m, budynek sanitarno-szatniowy. Teren będzie oświetlony i ogrodzony. Koszt każdego Orlika to ok. 1mln 200 tys. zł.
 

7
0
oceń tekst 7 głosów 100%