› inwestycje drogowe
12:55 / 30.09.2016

Kolejne drogi zostaną odnowione w najbliższy weekend (+ foto)

Kolejne drogi zostaną odnowione w najbliższy weekend (+ foto)

fot. Maciej Markowski

Będą nimi dwie ulice: Obrońców Pokoju oraz Robotnicza. Na odcinkach poddanych odnowie nawierzchni ruch zostanie całkowicie wyłączony na czas robót (organizacja ruchu). Prace na tych jezdniach mają zakończyć się w poniedziałek 3 października, a następnie wykonawca, czyli firma Skanska, przystąpi do regulacji studni i podziemnej infrastruktury. W kolejny weekend (7-9 października) ułożona zostanie warstwa ścieralna na tych odcinkach, co także spowoduje zamknięcie ruchu. Dodatkowo wczoraj zaczęły się roboty rozbiórkowe ulicy Królewieckiej.

Na odcinku od ulicy Fromborskiej do Okrężnej planowana jest przebudowa nawierzchni i zakończenie prac bitumicznych. Funkcjonuje już sygnalizacja ostrzegawcza, a ruch odbywa się wahadłowo i jest sterowany ręcznie. Zalecany jest objazd przez ulicę Częstochowską i Bartniczą do ulicy Frombroskiej. W związku z tym, że ulica Królewiecka prowadzi do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, remontowany odcinek nie zostanie wyłączony z ruchu. Schemat organizacji przedstawia się następująco:W ciągu kilku następnych dni trwać będą prace przygotowawcze na innych odcinkach, które mają zostać odnowione technologią weekendowych remontów. Na ulicy Trybunalskiej oraz Zielonej i Korczaka rozpoczną się roboty rozbiórkowe. Na tych odcinkach mogą wystąpić miejscowe utrudnienia w ruchu.

Tak wygląda jezdnia na ulicy Królewieckiej. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Powiązane artykuły

Ulica Płk. Dąbka odnowiona w 3 weekendy (+ foto)

28.09.2016

Od 9 do 25 września trwały prace modernizacyjne na ulicy Płk. Dąbka w ramach weekendowych remontów dróg - nowej technologii po raz pierwszy...

Zdjęcia ilość zdjęć 12