› bieżące
14:42 / 03.12.2012

Kolejne sukcesy uczniów Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym

Kolejne sukcesy uczniów Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym

Uczniowie Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym zanotowali sukcesy na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Za swoje prace otrzymali Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Projektowego oraz wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Rysunki i Grafiki.

Ogólnopolski Konkurs Projektowy KALENDARZ AUTORSKI 2013 pt.: „Twarzą w twarz z…” zorganizowany został przez Liceum Plastyczne im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu. Patronat nad nim objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Konkurs został wpisany do Kalendarza Ogólnopolskich Imprez Szkolnictwa Artystycznego.

Jury obradujące w składzie: prof. dr Lex Drewiński – University of Applited Science In Potsdam, prof. Eugeniusz Skorwider – Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, prof. Władysław Pluta – Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, sekretarz Mariola Pieprzyk - Liceum Plastyczne w Poznaniu (bez prawa głosu),Włodzimierz Gorzelańczyk -  wizytator Centrum Edukacji Artystycznej, przyznało Grand Prix Konkursu dla Joanny Tomaszewskiej z  Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Zdaniem ucznia było zaprojektowanie okładki i 4 kolejnych plansz kalendarza. Przykładowe prace konkursowe zamieszone są w galerii do artykułu.

20 listopada, w Zespole Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy rozstrzygnięto I Międzynarodowy Konkurs na grafikę i rysunek „Bez natury tworzyć nie mogę.” Jury w składzie Piotr Gojowy - UMK Toruń, Wacław Kuczma - dyrektor BWA w Bydgoszczy, Barbara Chojnacka - kustosz Działu Grafiki Muzeum Okręgowego
im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy i Jan Gordon - artysta plastyk przyznało wyróżnienie w kategorii grafika absolwentowi Liceum w Gronowie Górnym, Bartoszowi Wójtowiczowi. Jego praca wyróżniona została spośród 357 zgłoszeń konkursowych z Mołdawii, Polski, Serbii i Ukrainy.

Laureatom oraz  nauczycielom  prowadzącym (Sylwestrowi Mazurkowi i Januszowi Kozakowi) gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Źródło: Liceum plastyczne w Gronowie Górnym

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 4