› bieżące
12:58 / 08.07.2013

Kolejne taśmy Wilka. Tym razem rozmowy o Januszu Nowaku

Kolejne taśmy Wilka. Tym razem rozmowy o Januszu Nowaku

fot. Marcin Pszczółkowski

Jak informuje serwis gazeta.pl, w internecie pojawiły się kolejne nagrania Jerzego Wilka (PiS), który zdobył urząd prezydenta miasta. Tym razem w nagraniu Jerzy Wilk wypowiada się o Janusz Nowaku – liderze Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

W ubiegłym tygodniu pojawiły się w internecie, na serwisie youtube.pl nagrania rozmów Jerzego Wilka, które zamieścił anonimowy interneuta. W tych rozmowach Wilk krytykuje swoich przeciwników, używając często niecenzuralnego słownictwa. Dwa nagrania zostały wypuszczone w sieci przed drugą turą wyborów samorządowych. Jednak jeśli autorowi tego materiału chodziło o dyskredytację Wilka w oczach wyborców, plan się nie powiódł. Kandydat PiS nieznacznie pokonał Elżbietę Gelert.

Trzecie nagranie pojawiło się dziś w nocy. Tym razem Jerzy Wilk uderza w Janusza Nowaka (SLD). Czy autorowi chodzi teraz o to, aby zablokować powstanie ewentualnej koalicji w Radzie Miasta – PiS i SLD? Wiele na to wskazuje, jeśli spojrzymy na moment emisji tego materiału.

Gdy dziennikarze gazety.pl zadzwonili w poniedziałek rano do Janusza Nowaka i poinformowali o nagraniu, powiedział: - Coraz bardziej mam wrażenie, że nasz nowy pan prezydent nie ma klasy. Nie wypada dyskredytować ludzi, z którymi być może trzeba będzie współpracować dla dobra swojego miasta.

- Wilk zarzuca panu korupcję...

- On nie wie, o czym mówi. Sprawa mieszkań jest sprzed wielu lat i była wyjaśniana przez prokuraturę. Nie doszukano się cienia korupcji - odpowiedział Nowak.

Czy w tej w Radzie Miasta Elbląga powstanie koalicja PO-SLD?

Elżbieta Gelert, kandydatka PO na prezydenta, która przegrała z Wilkiem wybory: - We wtorek zaczynamy na ten temat rozmowy.

Ocenę nagrania pozostawiamy naszym Czytelnikom. Podobnie jak w pierwszym przypadku, informujemy o tym fakcie, ponieważ macie prawo o tym wiedzieć.

źródło: gazeta.pl

37
11
oceń tekst 48 głosów 77%

Powiązane artykuły

Maria Kosecka kontra Jerzy Wilk. Czy będzie ugoda?

23.09.2013 komentarzy 11

Czy dojdzie do ugody pomiędzy prezydentem Jerzym Wilkiem a radną Marią Kosecką? Dziś w sądzie doszło do kolejne rozprawy, podczas której padła propozycja...

Mediacja zakończona fiaskiem. Opór prezydenta?

08.01.2014 komentarzy 18

Mediacja pomiędzy radną Marią Kosecką a prezydentem Jerzym Wilkiem zakończyła się fiaskiem. Jak twierdzi radna, prezydent miasta nie wykazał woli kompromisu....

Biegli sprawdzą autentyczność taśm Wilka

13.02.2014 komentarzy 10

Biegli z biura ekspertyz kryminalistycznych sprawdzą autentyczność tzw. taśm Wilka, czyli nagrań, jakie dokonano z rozmów z Jerzym Wilkiem. Taśmy stanowią...