› bieżące
12:33 / 26.02.2016

Kolejny, kontrowersyjny materiał związany z Seminarium w Elblągu

Kolejny, kontrowersyjny materiał związany z Seminarium w Elblągu

fot. Wikipedia

Powracamy do tematu domniemanego molestowania seksualnego, jakie miało mieć miejsce w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu. Duży reportaż, zdaniem władz seminarium pełen nieścisłości i przekłamań, opublikował tygodnik „Polityka”. Niespełna dobę temu na profilu Facebook Gazety Wyborczej pojawił się kontrowersyjny materiał video zatytułowany „Kleryk ma dość smyrania”.

Jak udało nam się dowiedzieć, materiał video dotyczy tej samej sprawy opisanej przez tygodnik „Polityka”. Lektorem jest Patryk, który opowiada o swojej historii podczas przebywania w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu. Jeden z cytatów, stanowiących jednocześnie opis materiału na Wyborczej, brzmi:

„Koledzy, przekazując uścisk dłoni na znak pokoju, smyrają się. To znak seksualnej gotowości. Mam dość smyrania."

Zdaniem Patryka (pokazuje swoją twarz, nie ma zmodyfikowanego głosu) w elbląskim seminarium pojawiły się akty homoseksualizmu ze strony kolegów-kleryków. Poniżej cały post wraz z materiałem video.

 

 

 

"Koledzy, przekazując uścisk dłoni na znak pokoju, smyrają się. To znak seksualnej gotowości. Mam dość smyrania."

Posted by Gazeta Wyborcza on 25 luty 2016

 

Zwróciliśmy się do władz Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Elbląskiej z prośbą o komentarz w sprawie tego powyższego materiału.

Materiał wideo ze strony Gazety Wyborczej jest kolejnym materiałem w tej samej sprawie. Seminarium zależy na wyjaśnieniu sprawy, a organy państwowe dysponują stosownymi środkami do stwierdzenia czy doszło do przestępstwa.

ks. Grzegorz Puchalski
rektor WSD

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Powiązane artykuły

Seminarium duchowne w Elblągu: nie wolne od erotyki i molestowania

10.02.2016 komentarzy 21

Gdy Patryk zgłosił rektorowi, że był molestowany seksualnie przez kolegę kleryka, został natychmiast relegowany z seminarium duchownego. Z wilczym...

Molestowanie w elbląskim seminarium. Sprawa umorzona

02.03.2016 komentarzy 4

Szerokim echem odbił się w elbląskich mediach temat seminarium duchownego a dokładniej – artykułu w tygodniku „Polityka”. Były student Wyższego...