› inwestycje miejskie
14:46 / 16.11.2012

Kolejny kwartał starówki doczeka się odbudowy

Kolejny kwartał starówki doczeka się odbudowy

fot. Konrad Kosacz

Ponad półtora miliona złotych będzie musiał wyłożyć inwestor, który zechce zakupić nieruchomość przy ul. Studziennej na Starym Mieście. Działka przeznaczona jest pod budowę kolejnych staromiejskich kamienic. Miasto właśnie wystawiło ją na sprzedaż.

Niezabudowana nieruchomość o powierzchni 0,37 ha, położona jest u zbiegu ulic Studziennej, Wodnej, Bednarskiej i historycznej Ścieżki Kościelnej. Działka sąsiaduje z budynkiem mieszkalnym, którego najniższą kondygnację zajmuje pizzeria Strzecha. Przeznaczona jest pod funkcję mieszkaniową i nieuciążliwą usługową. W jej części podziemnej i parterowej prowadzone mogą być usługi w zakresie handlu, rzemiosła artystycznego, gastronomii oraz pomieszczeń biurowych. Wartość działki oszacowano na 1 mln 550 tys. zł.

W miejscu tym stanąć ma zespół kamienic, zaprojektowanych w indywidualnych, współczesnych formach architektonicznych z eliminacją stylu historyzującego. Kamienice nie będą więc rekonstrukcją tych, które stały tu przed 1945 r. Przyszły nabywca działki będzie zobowiązany na własny koszt przeprowadzić badania archeologiczne odsłoniętych murów fundamentowych i piwniczych dawnych kamienic. Miasto nałoży ponadto na inwestora obowiązek rozpoczęcia zabudowy nieruchomości do końca 2015 r. i jej zakończenia do końca 2019 r.

W przypadku nie podjęcia przez nabywcę działań inwestycyjnych do końca 2019 roku, elbląski magistrat zastrzega sobie prawo odkupu nieruchomości, za cenę równą cenie wylicytowanej.

Czy znajdzie się chętny na zakup tej atrakcyjnej nieruchomości? O tym dowiemy się 14 stycznia. Tego dnia zaplanowano bowiem licytację działki przy Studziennej.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Powiązane artykuły

Na Studziennej powstanie Minibrowar i Centrum Szkoleniowe?

02.10.2012

Miasto przymierza się do sprzedaży kolejnej działki budowlanej przy ul. Studziennej na Starym Mieście. Nieruchomość przeznaczona jest pod zabudowę...

Zdjęcia ilość zdjęć 1