› bieżące
11:53 / 26.07.2012

Kolejny nowy autobus komunikacji miejskiej

Kolejny nowy autobus komunikacji miejskiej

fot. ZKM Elbląg

Od 25 lipca na liniach obsługiwanych przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej w Elblągu, pasażerów będzie woził kolejny, fabrycznie nowy autobus. MAZ 103, to już piąty autobus tego typu eksploatowany przez tego przewoźnika. To jednocześnie trzeci, fabrycznie nowy pojazd, który pojawił się w tym roku w elbląskiej komunikacji miejskiej.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z eksploatacji tych wozów – mówi Jan Noch, Kierownik Wydziału Eksploatacji w PKA. - Autobusy te bardzo dobrze znoszą trudne warunki codziennej eksploatacji, niezależnie od pory roku.

Niskopodłogowy nabytek PKA o numerze taborowym 1389, dysponuje 26 miejscami siedzącymi i może zabrać na pokład do 105 pasażerów. Posiada wydzielone miejsce dla osób niepełnosprawnych poruszających na wózkach.

- Autobus został już wyposażony w urządzenia wchodzące w skład systemu EKM, a więc: komputer pokładowy i bileterkę, moduł nawigacji satelitarnej, urządzenie głośnomówiące zapowiadające nazwy przystanków oraz kasowniki obsługujące kartę miejską – informuje Michał Górecki, specjalista ds. marketingu i komunikacji społecznej w Zarządzie Komunikacji Miejskiej w Elblągu. - Pasażerów będzie woził m.in. na linii nr 12.

6
0
oceń tekst 6 głosów 100%