› inwestycje komercyjne
11:26 / 07.09.2015

Kolejny sklep Lidl. Tym razem przy Dworcu Zdrój

Kolejny sklep Lidl. Tym razem przy Dworcu Zdrój

Jeszcze nie zakończyła się budowa niemieckiego supermarketu „Lidl” przy ulicy Dębowej, a spółka już ma plany na kolejną lokalizację. Nowy obiekt ma powstać na zbiegu Browarnej oraz Mostu UE, tuż przy Dworcu Zdrój. O całej sprawie poinformował nas Czytelnik poprzez zakładkę „Daj nam znać”.

Lidl to założona w Niemczech sieć sklepów dyskontowych działająca w 26 krajach europejskich. W Polsce Lidl posiada łącznie ponad 517 obiektów. Jeden z nich od kilku lat funkcjonuje w Elblągu przy ul. Ogólnej. Drugi jest w trakcie budowy przy ul. Dębowej. A trzeci?

Nasz Czytelnik twierdził, że kolejny obiekt ma powstać na zbiegu Browarnej oraz wjazdu na most unijny, tuż obok ronda. Pierwotnie planowano tam budowę stacji Statoil wraz z supermarketem, ale koniec końców zrezygnowano z tego pomysłu na poczet wyłącznie sklepu.

Tę informację potwierdził Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. Inwestorem jest Zakład Budowlano-Remontowy BUDREM (Ostrów Wielkopolski).

- W miejscu, o którym mowa powstaje budynek handlowy (z projektu wynika, że planowana tam jest marka LIDL). Inwestor zrezygnował z wcześniejszych planów budowy także stacji benzynowej.

Drogą elektroniczną skontaktowaliśmy się również z biurem prasowym Lidl Polska. W tej chwili oczekujemy na odpowiedź.

Budowa supermarketu tej sieci przy ul. Dębowej to prawdziwy cios w małych sklepikarzy – wynika z sondy przeprowadzonej przez stowarzyszenie Elblążanie Razem. Ale nie tylko w nich. Przedstawiciel ugrupowania rozmawiał m.in. z właścicielem elbląskiej piekarni, który zaznaczył, że dalsza ekspansja sklepów wielkopowierzchniowych zabije całkowicie elbląskich przedsiębiorców. Więcej o tej sprawie w materiale poniżej.

13
1
oceń tekst 14 głosów 93%

Powiązane artykuły

Nowy Lidl przy Dworcu Zdrój – znamy szczegóły inwestycji

09.09.2015 komentarzy 13

W miniony poniedziałek informowaliśmy o nowym, czwartym (jak słusznie zauważyli Czytelnicy) sklepie Lidl w Elblągu. Dziś poznaliśmy więcej...