› sport
13:06 / 24.09.2019

Kolejny sukces Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”!

Kolejny sukces Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”!

fot. EKT „Jantar”

W ubiegłą sobotę 21 września odbyły się Mistrzostwa Polski FTS Dzieci Starszych w Kleczewie, w których wzięło udział aż sześć par reprezentujących EKT „Jantar”. Wśród wszystkich klubów była to najliczniejsza reprezentacja. Elbląscy tancerze stanęli do rywalizacji w kategorii wiekowej 10-cio i 11-latków.

Wyniki naszych małych sportowców przeszły najśmielsze oczekiwania, ponieważ aż cztery pary wytańczyły awans do półfinału. Co więcej, po raz pierwszy dwie pary zajęły finałowe lokaty, uzyskując przy tym medal Mistrzostw Polski.

Para Gabriel Pietras i Julia Kawa dotarła do ścisłego finału, w którym wywalczyła brązowy medal, tym samym zdobywając tytuł II Wicemistrzów Polski w kombinacji 8 tańców w kategorii Dzieci Starszych. Natomiast zaraz za nimi, na 4. miejscu, uplasowała się para Marceli Józefowicz i Patrycja Jankowska.

O krok od finału, bo na 7. miejscu, zakończyła swoją rywalizację para Błażej Jezierski i Malwina Cybulska. W półfinale Mistrzostw Polski, równie pięknie reprezentując klub, zaprezentowali się Mariusz Zamiara i Amelia Saryk, zdobywając 11. miejsce.

W ćwierćfinale dzielnie walczyli także Marcel Żmijewski i Zuzia Filipiak, plasując się na 16. miejscu, oraz Konrad Śliwa i Hania Buczek, nasi najmłodsi reprezentanci - ci odważni dziewięciolatkowie postanowili spróbować swych sił na zawodach tak wysokiej rangi i zajęli 20. miejsce.

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami zamieszczonymi przez Centrum Tańca „Promyk” na fanpage’u na Facebooku i na Instagramie.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 5