› bieżące
21:41 / 19.04.2013

Kolejny zatrzymany w sprawie nieprawidłowości w hipermarkecie

Kolejny zatrzymany w sprawie nieprawidłowości w hipermarkecie

Po zatrzymaniu szefa ochrony hipermarketu w Elblągu policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali wczoraj kolejnego mężczyznę podejrzanego o oszustwa majątkowe, których celem było osiągnięcie korzyści majątkowych.

Sprawa dotyczy wyłudzania od sprawców drobnych kradzieży gotówki, w celu uniknięcia powiadomienia Policji. 28-letniemu elblążaninowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Tomasz D. to były pracownik ochrony sklepu. Został zatrzymany wczoraj po południu na terenie miasta. Podobnie jak w przypadku zatrzymanego dwa dni wcześniej szefa ochrony, policjanci zarzucają mu oszustwa majątkowe, których celem było osiągnięcie korzyści majątkowych.

Proceder polegał na tym, że osoby zatrzymane na drobnych kradzieżach w sklepie były nakłaniane, w celu uniknięcia powiadomienia Policji, do zapłacenia wielokrotności wartości skradzionego towaru, mimo tego, że go nie otrzymywały. Jest wielce prawdopodobne, że towar po zapłaceniu za niego nie trafiał do sprawców wykroczeń, ale też znikał z półek sklepu.

Policjanci zabezpieczyli dokumentacje potwierdzającą, że ten proceder mógł trwać od kilku lat i obejmował co najmniej kilkadziesiąt osób. Sprawa jest wnikliwie badana przez śledczych i w tej sprawie mogą być kolejne zatrzymania. Dzisiaj na wniosek Policji prokurator zastosował wobec obydwu mężczyzn dozór policyjny. Mężczyznom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

KWP Olsztyn

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%