› bieżące
13:17 / 26.11.2014

Kolex nowym liderem Awangarda Volley Ligi

Piąta kolejka przyniosła spore zmiany w tabeli Awangarda Volley Ligi, prowadzonej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Nowym liderem został Kolex Hale Stalowe, natomiast dotychczas prowadząca ekipa MKS Truso spadła w tabeli aż na piąte miejsce.

To była bardzo ciekawa kolejka w Awangarda Volley Lidze, która przyniosła zarówno kilka ciekawych spotkań jak i sporo zmian w tabeli. Dotychczas prowadząca ekipa MKS Truso, tym razem spotkała się z zespołem LOGBARTANS Nauka Jazdy Adam. W pierwszym, bardzo wyrównanym secie, nieco lepsi okazali się siatkarze Nauki Jazdy Adam zwyciężając 25:22. Druga partia to już zdecydowana dominacja ubiegłorocznych wicemistrzowie ligi, którzy tym razem wygrali 25:15 i po dwóch setach prowadzili 2:0. W trzeciej i zarazem ostatniej partii ponownie kibice obserwowali wyrównany pojedynek. Obie drużyny walczyły niemal punkt za punkt i podobnie jak w pierwszym secie, znów lepiej w końcówce poradzili sobie siatkarze Nauki Jazdy Adam zwyciężając 25:22 i cały mecz 3:0. Porażka kosztowała młody zespół MKS Truso nie tylko stratę punktów, ale także pozycji lidera.

Potknięcie siatkarzy Truso wykorzystał Kolex Hale Stalowe. Niepokonana jak dotąd drużyna, tym razem zmierzyła się z Techtransem. Już pierwszy set pokazał, że obie ekipy poważnie myślą o wygranej. Po wyrównanej walce na przerwę w lepszych nastrojach schodzili jednak siatkarze Kolexu, którzy pierwszą partię rozstrzygnęli na swoją korzyść, wygrywając 25:22. Zdecydowanie łatwiej poszło im w drugim secie wygranym aż 25:12. Także trzecia partia nie przyniosła już takich emocji. Wprawdzie na początku set był wyrównany, jednak im dłużej trwał, tym coraz większa uwidaczniała się przewaga Kolexu. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:16 i cały mecz wygraną Kolexu 3:0.

Z czołowych ekip ligi najłatwiejsze zadanie w tej kolejce miał zespół KAM, który zmierzył się z ostatnią w tabeli ekipą Merkury. Faworyt nie zawiódł i bez większych problemów zainkasował komplet punktów. Najbardziej wyrównane były pierwszy i trzeci set, które kończyły się wynikami 25:16. Druga partia była już jednostronnym widowiskiem i zakończyła się wynikiem 25:12, a cały mecz wygraną zespołu KAM 3:0. Natomiast w ostatnim meczu piątej kolejki Sisley Volley Team przegrał z ZNP Elbląg 1:2.

Po raz kolejny w rozgrywkach Awangarda Volley Liga, z grona zwycięskich drużyn wybrany został najlepszy zawodnik tygodnia. Tym razem wyróżnienie MVP powędrowało do zawodnika Kolex Hale Stalowe. Najlepszym graczem piątej kolejki został Łukasz Andruszkiewicz, który otrzymał podwójne zaproszenia na mecz siatkarzy LOTOSU Trefla Gdańsk, który rozegrany zostanie w sobotę 29 listopada.

Więcej Informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.

Wyniki 5. kolejki:
Merkury Elbląg - KAM 0:3 (16:25, 12:25, 16:25)
Kolex Hale Stalowe - Techtrans Elbląg 3:0 (25:22, 25:15, 25:23)
Sisley Volley Team - ZNP Elbląg 1:2 (16:25, 25:23, 18:25)
MKS Truso - LOGBARTANS Nauka Jazdy Adam 0:3 (22:25, 15:25, 22:25)

----------------------
Partnerem Awangarda Volley Liga jest siatkarski drużyna LOTOS Trefl. Zespół z Gdańska bardzo dobrze spisuje się w rozgrywkach PlusLigi, dzięki czemu plasuje się w czołówce tabeli. Kolejne spotkanie przed własną publicznością LOTOS Trefl rozegra już w najbliższą sobotę 29 listopada, a ich rywalem będzie AZS Politechnika Warszawska. Mecz rozegrany zostanie o godz. 18.00 w ERGO Arenie. W czasie spotkania gościem specjalnym będzie Kajetan Kajetanowicz, czterokrotny mistrz Polski w rajdach samochodowych. W trakcie meczu kierowca LOTOS Rally Team usłyszy pytania, które zadadzą mu zgromadzeni w hali kibice. Kajetanowicz kibicom odpowiadać będzie w przerwach technicznych oraz między setami. Przypomnijmy, że zespół LOTOSU Trefla Gdańsk jest fundatorem nagród i upominków dla najlepszych zawodników i zespołów uczestniczących w rozgrywkach Awangarda Volley Liga organizowanych przez MOSiR.