› poradnik
10:06 / 29.10.2021

Kombiwar czy frytkownica beztłuszczowa - co warto kupić?

Kombiwar czy frytkownica beztłuszczowa - co warto kupić?

Pyszne frytki to doskonały posiłek, który można zjeść jako osobne danie lub jako dodatek do innej potrawy. Przygotowanie ich nie jest trudne, można to zrobić na wiele sposobów. Najlepiej jest skorzystać z kombiwaru albo frytkownicy. Co lepiej kupić? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w naszym artykule.

Jak działa kombiwar?

Często niedocenianym, ale bardzo praktycznym urządzeniem jest kombiwar. To sprzęt, który znajdzie zastosowanie w każdej kuchni. Jego działanie jest oparte o grzałkę halogenową, która generuje wysoką temperaturę i wiatrak odpowiedzialny za rozprowadzenie ciepłego powietrza wewnątrz urządzenia. Kombiwar składa się z żaroodpornej misy, w której umieszcza się produkty do przygotowania. Dzięki temu, że jest ona szczelna, możliwe jest wytworzenie termoobiegu.

To urządzenie jest bardzo praktyczne. Można w nim przygotować wiele posiłków. W kombiwarze możesz piec potrawy, podgrzewać dania, rozmrażać jedzenie. Co więcej, urządzenie umożliwia również smażenie, grillowanie oraz gotowanie na parze. W niektórych przypadkach kombiwar może zastąpić piekarnik. Także, jeśli masz małą kuchnię to wybór takiego sprzętu będzie idealny. Szybka pożyczka ułatwi Ci zdobycie środków na zakup wymarzonego sprzętu.

Frytkownica beztłuszczowa - co to jest?

Podobne funkcje jak kombiwar ma również frytkownica beztłuszczowa. Jak sama nazwa wskazuje, tego typu urządzenie doskonale się sprawdza do przygotowania chrupiących frytek. W przeszłości, w polskich domach popularne były sprzęty olejowe. Umożliwiały one smażenie w głębokim tłuszczu, dzięki temu możliwe było szybkie przygotowanie różnych posiłków.

Jednak dużą wadą tych urządzeń było to, że przygotowane posiłki były wysoko kaloryczne. Z tego powodu, producenci sprzętu przygotowali technologię, która umożliwia przyrządzenie zdrowszego jedzenia. Tak powstały frytkownice beztłuszczowe, które do swojego działania wykorzystują gorące powietrze, co pozwala na przypieczenie jedzenia. W tego typu urządzeniach można, podobnie jak w kombiwarze, przygotować różne potrawy, tym mięsa, ryby, grzyby oraz oczywiście frytki.

Co lepiej wybrać - frytkownicę czy kombiwar?

Trudno rozstrzygnąć, które z tych urządzeń jest lepsze. To bardzo podobne sprzęty, których funkcje nie różnią się za dużo od siebie. Umożliwiają wykonywanie podobnych czynności, czyli smażenia, pieczenia, rozmrażania oraz podgrzewania jedzenia. Trochę więcej rzeczy można przygotować w kombiwarze, ponieważ umożliwia on także smażenie na głębokim tłuszczu. Jednak to, co najważniejsze, obydwa urządzenia umożliwiają zdrowe gotowanie. Zarówno w kombiwarze, jak i we frytkownicy można przygotować posiłki bez użycia tłuszczu.

Niezależnie od tego, który sprzęt wybierzesz, to zwróć uwagę na jego parametry. Najważniejszą cechą jest moc urządzenia. Im wyższa, tym szybciej przygotujesz potrawy. Zwróć też uwagę na jego pojemność. To ona decyduje o tym, czy sprzęt sprawdzi się w Twojej kuchni.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%