› bieżące
11:57 / 22.12.2011

Komoda-transformer. Pomysłowy sposób na zagracone mieszkanie

Komoda-transformer. Pomysłowy sposób na zagracone mieszkanie

Przestrzeń, zwłaszcza w centrach dużych miast, to towar luksusowy. Co zrobić, aby nie rezygnując z komfortu w maksymalnym stopniu wykorzystać powierzchnię mieszkania?  Rozwiązaniem może okazać się niepozorny mebel, oferujący znacznie więcej, niż widać na pierwszy rzut oka.

Urugwajski projektant Claudio Sibille zaprojektował mebel o nazwie Ludovico. Z pozoru Ludovico to masywna komoda, jednak poza widoczną na pierwszy rzut oka funkcją czeka nas niespodzianka. Po rozłożeniu Ludovico okazuje się, że na powierzchni, którą zajmuje jeden mebel, można przechowywać komodę, stół i dwa krzesła. Każdy z elementów może być wyciągany niezależnie, w miarę potrzeb.

Claudio Sibille przygotował również projekt drugiej, mniejszej wersji Ludovico. Mniejszy mebel, poza komodą, zawiera w sobie krzesło oraz blat, pełniący funkcję biurka.

Choć oryginalny projekt zakłada wykonanie wszystkich mebli z drewna eukaliptusa, wydaje się, że – przy wprowadzeniu go do sprzedaży – z powodzeniem można zastosować mniej egzotyczne materiały.

Zaproponowane rozwiązanie wydaje się genialne w swojej prostocie i oczywiste – dziwne, że nikt nie skonstruował czegoś podobnego wcześniej (znacie inne rozwiązania tego typu?). Pozostaje czekać, aż mebel pojawi się na rynku, albo IKEA skopiuje pomysł i przedstawi własną wersję komody-transformera.

gadzetomania.pl, (fot.) claudiosibille.com
 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%