› dzieci i rodzina
11:48 / 29.09.2016

Kompleks ul. Sadowej. Obywatelska inwestycja wykonana (+ foto)

Kompleks ul. Sadowej. Obywatelska inwestycja wykonana (+ foto)

fot. Maciej Markowski

Dzisiaj odbyło się uroczyste otwarcie mini kompleksu rekreacyjno-sportowego zlokalizowanego na terenie Szkoły Podstawowej numer 16 przy ulicy Sadowej. Inwestycja została wykonana dzięki Budżetowi Obywatelskiemu na rok 2016. Projekt zgłosiła Joanna Konieczna w okręgu numer 5 i dzięki 923 głosom nie tylko uczniowie SP 16 będą mogli cieszyć się z ciekawych atrakcji, ale również dzieci z przedszkoli czy mieszkańcy pobliskich osiedli i domów. Koszt realizacji projektu wyniósł 100 tys. zł.

Za dostarczenie i montaż urządzeń zabawowych odpowiedzialna była firma "APIS" Jadwiga Oziębło z Jarosławia na Podkarpaciu. Obok placu do zabawy ustawiono tablicę informującą o regulaminie korzystania, a pod urządzeniami wykonano specjalne podłoże gumowe amortyzujące upadek. Odtworzono również zieleń wokół kompleksu. Oprócz 12 elementów wyposażenia placu zabaw powstał na nim zjazd linowy.

Od teraz dzieciaki uczące się w szkole oraz wszystkie inne mogą cieszyć się z ciekawego miejsca do spędzania czasu na powietrzu. Wśród urządzeń znajdują się na nim: zestaw sprawnościowy, tunel rurowy, drążek gimnastyczny, wielościan sprawnościowy, walec linowy, zestaw zabawkowy, bujak pojedynczy motoryzacyjny, bujak pojedynczy zwierzęcy, bujak dwuosobowy motoryzacyjny, huśtawka ważka na sprężynie, huśtawka ważka na podstawie drewnianej, karuzela tarczowa oraz właśnie zjazd linowy.

Za opracowanie projektu odpowiedzialna była firma ZIELONO NAM Paulina Marciniak z Radomia.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 19