› imprezy
13:39 / 29.10.2012

Kompozycje na wystawie

Kompozycje na wystawie

fot. źródło: CSE Światowid

Grafika, a szczególnie wklęsłodruk, sucha igła, akwaforta, akwatinta, miękki werniks, linoryty, monotypie, prace olejne, akwarele - już jutro, 30 października, wszystkie te techniki będzie można zobaczyć na wernisażu pokonkursowej wystawy KOMPOZYCJE, która odbędzie się w Galerii Nobilis w „Światowidzie”.

 
Ponad 200 prac ze szkół, placówek edukacyjno-oświatowych, ośrodków kultury oraz od indywidualnych uczestników przyszło na konkurs KOMPOZYCJE, który od sześciu lat organizuje Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. KOMPOZYCJE to konkurs ogólnopolski, prace przychodzą z terenu całego kraju, z takich miejsc, jak m.in. Dąbrowa Górnicza, Konstantynów Łódzki, Sępólno Krajeńskie, Hajnówka, Siemianowice Śląskie, Lublin, Gliwice, Olsztyn, Warszawa, Wrocław, Częstochowa, Kraków, Zakopane, Łódź, Katowice, Nysa, Strzegom, Myślenice, Nowy Targ.
 
Cel konkursu co roku jest taki sam - to prezentacja twórczości plastycznej, młodzieży i osób dorosłych, szczególnie utalentowanych autorów prac z różnych środowisk i miejsc zamieszkania oraz prezentacja efektów ich pracy w trzech technikach –malarstwie, batiku i grafice. Otwarty temat Kompozycji  jest interpretowany w różny sposób - od realizmu po abstrakcję.
 
Najwięcej prac nadeszło w kategorii grafiki. Były również  prace w  technice suchej igły, akwaforty i akwatinty, miękkiego werniksu, litografia,  barwne  linoryty, oraz monotypie. W kategorii malarstwa - prace olejne, akrylowe i akwarele.
 
Komisja konkursowa zebrała się 23 października. Prace oceniali: Marta Karaś historyk sztuki w Galerii EL, Iwona Dombek-Rybczyńska - artysta plastyk, oraz profesor Wojciech Sęczawa z ASP w Gdańsku.
 
Wernisaż wystawy KOMPOZYCJE odbędzie się we wtorek, 30 października o godz. 18.00. Tego dnia zostaną również wręczone nagrody i  dyplomy. Prace będzie można oglądać w Galerii Nobilis na II piętrze CSE „Światowid” do 11 listopada. Wstęp wolny.
 
 Konkurs realizowany był  w ramach projektu „Twórcza Terapia”.  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
1
0
oceń tekst 1 głosów 100%