› bieżące
16:00 / 03.06.2013

Komputer? Konsola? To nie dla nas, my mamy planszówki! Zobacz video oraz zdjęcia

Komputer? Konsola? To nie dla nas, my mamy planszówki! Zobacz video oraz zdjęcia

fot. Bartłomiej Ryś/elblag.net

Już po raz trzeci w 4 Liceum Ogólnokształcącym odbyła się impreza z cyklu „Manufaktura 2013”. Układanie kostki Rubika na czas, ogromny stos gier planszowych do wyboru – to wszystko czekało na uczestników.

Kto by pomyślał, że w dobie szeroko pojętej elektroniki gry planszowe mają tak wielu zwolenników. Frekwencja zaskoczyła nawet samych organizatorów, którzy wyjawili nam, że prócz głównej Sali, byli zmuszeni otworzyć również wiele pobocznych. Wiele osób przychodziło pograć, ale i zwykłych obserwatorów było bardzo dużo. Wszystko z względu na innowacyjność, jaką wprowadzono w tym roku: speedcubing. Polega to na jak najszybszym układaniu kostki Rubika na czas. Warto zauważyć, że nie tylko wyłącznie standardowej o wymiarach 3x3, ale też i np. 7x7x7. Dla zaawansowanych zawodników potrzebny czas na jej ułożenie wynosi wyłącznie około 3 minut.

W salach bocznych mogliśmy przy każdym możliwym stoliku zobaczyć mniejsze lub większe grupy osób grających w gry planszowe. Przekrój wiekowy był naprawdę imponujący – od nastolatków, aż po dorosłych ludzi w wieku około 60 lat. Gry do wypożyczenia można było wybierać wśród olbrzymiego stosu przy głównym wejściu. Robiło to wrażenie na każdym, kto pojawił się w tych dniach w 4 LO.

Kolejną innowacją było wprowadzenie drobnych zajęć plastycznych. Każdy chętny mógł spróbować zrobić np. filiżankę z gliny na specjalnie przygotowanych stanowiskach. Również i w tamtym miejscu chętnych nie brakowało.

Co dają gry planszowe w porównaniu do komputerowych? Przede wszystkim rozwijają umysł, wyobraźnię oraz dają możliwość bezpośredniego kontaktu z przeciwnikiem. Nawet w dobie komunikacji głosowej, tekstowej oraz niekiedy video w grach komputerowych taki sposób rywalizacji przynosi najwięcej emocji.

Zapraszamy serdecznie do naszej szerokiej relacji foto oraz video. Widzimy się za rok na „Manufaktura 2014”!

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 19