› bieżące
11:22 / 21.10.2013

Komu pomagamy? Kolejne pojemniki na odzież w Elblągu

Komu pomagamy? Kolejne pojemniki na odzież w Elblągu

fot. elblag.net

Po naszej publikacji na temat pojemników na odzież firmy Wtórpol, otrzymaliśmy kolejny sygnał od naszego Czytelnika. Tym razem podobne urządzenia pojawiły się przy ul. Diaczenki. Stoją przy zabudowanych śmietnikach. Kto tym razem zbiera odzież i dla kogo?

Jak udało nam się ustalić, pojemniki ustawiła firma, która współpracuje z Fundacją Pomocy Dzieciom Dar z Gdańska. Fundacja nie tylko zajmuje się pomocą dzieciom (chwali się nawet kilkoma przypadkami takiej pomocy) ale również prowadzi projekt Lokalny Program Recyclingu Odzieży (niestety opcja na stronie internetowej nie działa). Być może właśnie o to chodzi, aby w sposób łatwy i tani pozyskać odzież używaną? Na pojemnikach podany jest numer telefonu – infolinii.

Dzwoniąc pod ten numer dowiedzieliśmy się, że infolinia należy do firmy, która na zlecenie Fundacji takie pojemniki ustawia. Nic więcej nie wiedzą.

Postanowiliśmy więc sprawdzić w Fundacji Dar, jaki cel ma akcja ustawiania pojemników na odzież używaną.

- To właściwie nie są pojemniki naszej fundacji. Należą do firmy Tesso w Gdyni – mówi Alicja Pstrąg z, wolontariuszka Fundacji Pomocy Dzieciom Dar. – Nasza organizacja użycza tylko logo tej firmie. Mamy z nimi umowę. Dzięki temu otrzymujemy od firmy Tesso wynagrodzenie finansowe, które możemy przeznaczyć na nasze cele statutowe czyli pomaganie dzieciom. Jeśli zachodzi taka potrzeba, możemy również pobierać zebraną odzież z magazynów Tesso dla naszych podopiecznych.

Firma Tesso, jak podaje na swojej stronie internetowej, jest jednym z liderów na polskim rynku odzieży używanej.

- Posiadamy kompleks własnych sortowni, w których wyspecjalizowana kadra pracowników dba o najwyższą jakość oferowanych przez nas asortymentów. Podczas sortowania następuje selekcja według ściśle określonych standardów. Dzięki temu eliminowane są produkty uszkodzone, poplamione, stare i niemodne, itp. Do sprzedaży trafiają natomiast wyłącznie te najwyższej jakości – informuje firma.

Tesso w swej ofercie posiada ponad 70 grup różnego rodzaju asortymentów dostępnych w sprzedaży w sześciu hurtowniach zlokalizowanych w Zblewie, Gdyni, Olsztynie, Toruniu, Białymstoku i Łomży.

- Cotygodniowe dostawy nowego towaru zapewniają świeżość i zgodność oferty z aktualnymi trendami. Dodatkowo, dynamiczna rotacja towaru pozwala nam na szybkie reakcje i dostosowywanie się do potrzeb Klientów – informuje strona firmowa.

I właśnie dzięki takim pojemnikom, ustawionym w wielu miastach Polski, firma może szczycić się cotygodniowymi, świeżymi dostawami towarów. Można mieć tylko nadzieję, że faktycznie dzięki takiej akcji choć część dzieci w potrzebie skorzysta ze środków finansowych firmy, która do swoich celów biznesowych wykorzystuję ludzką potrzebę pomocy innym.

7
0
oceń tekst 7 głosów 100%

Powiązane artykuły

Pojemniki na odzież dla potrzebujących czy do lumpeksów? Tak zarabia Wtórpol

25.05.2013 komentarzy 20

Charakterystyczne pojemniki na ubrania z czerwonym napisem na stałe wpisały się w obraz elbląskich osiedli. Co dzieje się z ubraniami, które do nich...