› relacje
15:29 / 05.11.2012

Koncert Angela Gaber Trio - rozmowa z liderką grupy

Koncert Angela Gaber Trio - rozmowa z liderką grupy

fot. Konrad Kosacz

Angela Gaber Trio czyli Angela Gaber, Łukasz Sabat i Alexander Chikmakow. W takim składzie w niedzielę o 18 wystąpili w krużganku Galerii El.

Angela Gaber Trio to grupa wykonująca muzykę etniczną, wielokulturową. Źródła dla swoich utworów czerpią z muzyki Karpat. Angela Gaber śpiewa po Polsku, Romsku, Ukraińsku, Serbsku i innych. Trio powstało w 2011 roku w Bieszczadach. Tam mieszkają i tworzą, stąd zamiłowanie do muzyki Karpat w ich twórczości.

Angela Gaber – występowała z zespołem Widymo, wykonującym pieśni karpackie, współpracowała z Lechem Dyblikiem, znawcą pieśni rosyjskich. Animatorka kultury, inicjatorka sanockiej Galerii Rzeczy i Wydarzeń Rozmaitych- BAZAR SZTUKI.

Łukasz Sabat – w trio gra na saksofonie, duduku, tworzy elektronikę i wokale. Obracający się w wielu gatunkach muzycznych, od muzyki klasycznej, przez jazz, acid jazz, funky, aż do muzyki eksperymentalnej. Na swoim koncie ma wiele występów w kraju i za granicą. Dla niektórych w Elblągu może być kojarzony z warsztatami mody w Galerii El - Fashion Lab, gdzie prowadził warsztaty ze stylizacji. Łukasz Sabat jest także stylistą, wizażystą i analitykiem kolorystą.

Alexander Chikmakow - gitara elektryczna i klasyczna, aranżacje. Pochodzi z Almat w Kazachstanie. Jest kompozytorem, aranżerem, improwizatorem i performerem. Nauczyciel gry na gitarze klasycznej.

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Angelą Gaber zarejestrowanego po koncercie.

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 13