› zapowiedzi
11:53 / 04.01.2013

Koncert Karnawałowy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

Koncert Karnawałowy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

Doroczny Koncert Karnawałowy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej to jedyne tego rodzaju wydarzenie, które cieszy się niezwykłą popularnością. Nic dziwnego, że za każdym razem sala wypełniona jest po brzegi. Już dziś zachęcamy do kupienia biletu na ten wyjątkowy, muzyczny wieczór, który odbędzie się 26 stycznia 2013 r. w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

Podczas koncertu zaprezentują się znakomici soliści: Katarzyna Dondalska (sopran)  i Robert Szpręgiel (baryton), a Elbląską Orkiestrę Kameralną poprowadzi Przemysław Fiugajski.

W niecodziennym programie znajdą się między innymi utwory światowych gwiazd, takich jak: George Gershwin (Amerykanin w Paryżu), Marilyn Monroe (I wonna be, Diamonds) czy Frank Sinatra (New York, New York, Love and Marriage).
„Frank Sinatra swoim głosem opowiadał życiowe historie i poruszał tematy ważne dla każdego człowieka. Posiadał niezwykłą moc malowania głosem obrazów. Jego utworom chce się wierzyć, nie ma w nich kłamstwa. Sinatra miał po prostu klasę. Dzięki jego piosenkom człowiek zaczyna wierzyć w lepsze jutro. Te teksty dają nadzieję, dzięki nim człowiek zaczyna wierzyć w spełnienie swoich marzeń”.

Katarzyna Dondalska to wyjątkowej klasy sopranistka, rozpoczęła swoją karierę muzyczną w wieku pięciu lat, grając na skrzypcach. Bardzo szybko osiągnęła sukcesy na koncertach i w konkursach, zarówno na szczeblu krajowym jak i międzynarodowym. Drzemał w niej jednak jeszcze większy talent, który tylko czekał na to, by go wydobyć w pełnej okazałości: niezwykły głos o „prawie nieograniczonej wysokości”. Katarzyna Dondalska jest finalistką i laureatką międzynarodowych konkursów wokalnych. Koncertuje na całym świecie i współpracuje z wybitnymi dyrygentami.

Robert Szpręgiel absolwent Gdańskiej Akademii Muzycznej, po studiach rozpoczął pracę
w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie, a po kilku latach postanowił wrócić do śpiewu klasycznego i związał się z Warszawską Operą Kameralną. Śpiewa partie w dziełach Mozarta, Rossiniego, Donizettiego czy Moniuszki. Bierze również udział w projektach kulturalnych i artystycznych produkowanych przez Telewizję Polską. Z koncertami i spektaklami teatralnymi koncertował w: Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Słowenii czy Japonii.

Przemysław Fiugajski dyrygent i dramaturg, pracuje w Warszawskiej Operze Kameralnej, gdzie uczestniczył w realizacjach kilkunastu oper. W tym samym roku otrzymał stypendium twórcze miasta Krakowa, a w latach 2005 i 2007 – stypendia Ministra Kultury. Występował z większością polskich orkiestr oraz z wieloma zespołami wykonującymi muzykę współczesną. Nagrywał dla Polskiego Radia, Telewizji Polskiej, Polskiego Wydawnictwa Audiowizualnego i wytwórni płytowej „Dux”. Płyta z jego nagraniami zdobyła nagrodę „Fryderyk 2009”.

Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, godz. 19:00
Bilety: 45 zł (ulgowy), 55 zł (normalny)

Sponsor Strategiczny
Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
Siemens Sp. z o.o.

Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
Grupa Energa

Sponsorzy Wspierający: Meble Wójcik, Grupa Żywiec Browar w Elblągu, Giełda Elbląska S.A.

(źródło:EOK)

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%