› zapowiedzi
09:00 / 23.01.2013

Koncert Karnawałowy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej - już w najbliższą sobotę!

Koncert Karnawałowy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej - już w najbliższą sobotę!

Ten doskonale zapowiadający się wieczór to doroczny Koncert Karnawałowy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, który odbędzie się 26 stycznia 2013 r., w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

Katarzyna Dondalska to wyjątkowej klasy sopranistka, rozpoczęła swoją karierę muzyczną w wieku pięciu lat, grając na skrzypcach. Bardzo szybko osiągnęła sukcesy na koncertach i w konkursach, zarówno na szczeblu krajowym jak i międzynarodowym. Drzemał w niej jednak jeszcze większy talent, który tylko czekał na to, by go wydobyć w pełnej okazałości: niezwykły głos o „prawie nieograniczonej wysokości”. Katarzyna Dondalska jest finalistką i laureatką międzynarodowych konkursów wokalnych. Koncertuje na całym świecie i współpracuje z wybitnymi dyrygentami.
Robert Szpręgiel absolwent Gdańskiej Akademii Muzycznej, po studiach rozpoczął pracę w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie, a po kilku latach postanowił wrócić do śpiewu klasycznego i związał się z Warszawską Operą Kameralną. Śpiewa partie w dziełach Mozarta, Rossiniego, Donizettiego czy Moniuszki. Bierze również udział w projektach kulturalnych i artystycznych produkowanych przez Telewizję Polską. Z koncertami i spektaklami teatralnymi koncertował w: Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Słowenii czy Japonii.
Przemysław Fiugajski dyrygent i dramaturg, pracuje w Warszawskiej Operze Kameralnej, gdzie uczestniczył w realizacjach kilkunastu oper. W tym samym roku otrzymał stypendium twórcze miasta Krakowa, a w latach 2005 i 2007 – stypendia Ministra Kultury. Występował z większością polskich orkiestr oraz z wieloma zespołami wykonującymi muzykę współczesną. Nagrywał dla Polskiego Radia, Telewizji Polskiej, Polskiego Wydawnictwa Audiowizualnego i wytwórni płytowej „Dux”. Płyta z jego nagraniami zdobyła nagrodę „Fryderyk 2009”.

 

Serdecznie zapraszam na muzyczną podróż w czasie. Podróż do przeszłości może niezbyt odległej, ale przecież jakże innej od naszej teraźniejszości. „Berlin, Broadway, Hollywood” – wielkie hity z czasów, gdy kobiety chciały być kobiece, mężczyźni męscy, a piosenka miała nieco inne przesłanie. W programie koncertu Gershwin, Grothe, Kreuder, przeboje Marilyn Monroe i Franka Sinatry w wykonaniu znakomitych solistów: Katarzyny Dondalskiej i Roberta Szpręgiela. Proszę ten wieczór spędzić z nami i z Elbląską Orkiestrą Kameralną!
Przemysław Fiugajski dyrygent

Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, godz. 19:00
Bilety: 55 zł (normalny), 45 zł (ulgowy)

Sponsor Strategiczny
Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
Siemens Sp. z o.o.

Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
Grupa Energa

Sponsorzy Wspierający: Meble Wójcik, Grupa Żywiec Browar w Elblągu, Giełda Elbląska S.A.

(źródło: Elblaska Orkiestra Kameralna)

2
1
oceń tekst 3 głosów 67%