› zapowiedzi
14:45 / 14.01.2013

Koncert Muzyki Dawnej w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu

Koncert Muzyki Dawnej w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu

fot. MDK Elblag

Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu serdecznie zaprasza na Koncert Muzyki Dawnej, który odbędzie się 17 stycznia 2013 r. o godz. 18.00 w budynku MDK przy ul. Warszawskiej 51.

W koncercie wezmą udział młodzieżowe zespoły z dwóch ośrodków - z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu i z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji. Podczas czwartkowego wieczoru zaprezentują tańce i utwory polifoniczne renesansu i baroku.

Zespół Parmezan z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu istnieje od pół roku. W jego skład wchodzi pięć dziewcząt: Ewa Czapiewska, Karolina Gostkowska, Paulina Jastrzębska, Hania Kanachowicz i Alicja Łukaszewicz.

Natomiast Zespół Pomezania, który tworzą: Paulina Wojciuk, Patrycja Philipp, Julia Sidor, Marysia Babirecka, Paulina Krzykowska, Klaudia Rucińska, Marcin Mroczkowski, Dawid Mroczkowski, Przemek Sidor, Patryk Salamucha działa przy Malborskim Centrum Kultury i Edukacji w Malborku. Czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym swojego miasta i regionu. W roku 2010 i 2011 uczestniczył w Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Muzyki Dawnej Schola Cantorum w Kaliszu, gdzie otrzymał dwa wyróżnienia, a w roku 2012 zdobył brązową Harfę Eola.

Program przedstawiony na koncercie przez zespół jest prezentacją konkursową na tegoroczny festiwal w Kaliszu.                                                                       

Kierownikiem obu zespołów jest Marcin Skotnicki.

(źródło: MDK w Elblągu)

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%